Close

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
103 Sonuçtan 101 ile 103 Arası
Ağaç Şeklinde Aç135Beğeni

Konu: Arıcılık Üzerine Sohbetler

Yeşil Sever Mehmet ŞAHİN - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Muğla
    ALINTI Yakup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Ben olsam,

Bir hafta on gün sonra bir daha bakar, ananın yumurtlamaya devam ettiğine ve sağlıklı olduğuna emin olduktan sonra (kovanda yeni meme oluşmamalı), içeriden yumurtalı çıtaları -arısız- olarak çekerdim. Yerine -arısız- olarak, mevcut arının örtebileceği kadar kapalı-çıkanlı yavru verirdim. Arıları sıkışık tutmanızda fayda var. Eğer kovan üşütürse, toparlamanız zorlalabilir. Nüfus çok eksik ise, strafordan bir bölme tahtası yapıp arıların bir (açık) veya iki tarafına koyabilirsiniz. Üstten hava akımını da çuval yardımı ile iptal edebilirsiniz. Kovanı da sıcak saatlerde açarsınız.

Gerçek ananın kokusunun zamanla sahteleri bertaraf etmesi gerekir. Hem, gerçek ana güçlendikten sonra diğer -sahte- analardan daha kuvvetli olacaktır.

Kolay gelsin.
    Sayın Yakup;
    Fikirleriniz çok güzel, çok teşekkür ederim...
    Ben arıcılık hususunda bu toplama kovanla antreman yaparak kendimi geliştirmek istiyorum. Verdiğiniz fikir son derece mantıklı görünüyor.
    Özellikle "Bir hafta on gün sonra bir daha bakar, ananın yumurtlamaya devam ettiğine ve sağlıklı olduğuna emin olduktan sonra (kovanda yeni meme oluşmamalı), içeriden yumurtalı çıtaları -arısız- olarak çekerdim. Yerine -arısız- olarak, mevcut arının örtebileceği kadar kapalı-çıkanlı yavru verirdim." demeniz çok hoşuma gitti.

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    Rica ederim.
    Mehmet ŞAHİN bunu beğendi

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    Arı sütünün gramı 1 USD civarında.
    Peki, arı sütü satan firmalar, nasıl bunun gramını 1-1,5 TL üzerinden satabiliyorlar?

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345