Close

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
121 Sonuçtan 26 ile 50 Arası
Ağaç Şeklinde Aç184Beğeni

Konu: Baş Sağlığı Dilekleri

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    Sn.Uzaylı,

Anneannenizin mekanı cennet olsun, başınız sağolsun. Allah kalanlara güzel ömür nasip etsin

Kurucu Üye Uzaylı - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Sayın rice_com; Amin... Çok teşekkürler.
    rise_com bunu beğendi

Yeşil Sever gülenmelek - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Ben anneannemle çok vakit geçiremedim. Uzaktık çünkü, ama çok çok severdim onu. Farklı oluyor onların sevgisi. Sevgili Uzaylı başınız sağolsun. Mekanı cennet olsun İnşallah.
    Uzaylı ve rise_com bunu beğendiler

Yer
    İzmir
    Sayın gülenmelek; Amin... Çok teşekkürler. Evet onların sevgisi başka oluyor. Annemle beni paylaşamadıklarını hatırlarım hep. O benim kızım diye şakayla kavga ederlerdi. Çünkü annem hep çalıştığı için beni anneannem ve dedem büyüttü. Onların yeri bambaşka... çok özlüyorum.
    gülenmelek, rise_com ve Miss_Menas bunu beğendiler

Fahri Üye
    Yer
    İzmir
    Sayın uzaylı başınız sağolsun, merhumeye Allahtan rahmet sizlere ve sevenlerine sabırlar diliyorum.
    rise_com bunu beğendi

Yer
    İzmir
    Sayın gtatas; Amin... Çok teşekkürler.
    rise_com bunu beğendi

Yeşil Sever
    Sayın uzaylı ; Başınız sağolsun.
    rise_com bunu beğendi

Kurucu Üye
    Sevgili Uzaylı,

Anneanne ne demektir, çok iyi hatırlarım...

Acınızı paylaşırken, merhumeye Mevlâdan rahmet dilerim.
    rise_com bunu beğendi

Cezalı Üyeler
    Yer
    İZMİR - Bornova
    Uzaylı başınız sağ olsun..
    rise_com bunu beğendi

Cezalı Üyeler
    Sevgili Uzaylı,
    başınız sağ olsun, Anneannenizin yeri cennet mekanı olsun...

Yer
    İzmir
    Sayın Athena_asena, sayın Fakir, sayın selis, sayın Miss_Menas; hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Amin... Beni mahcup ettiniz sağ olun, iyi ki varsınız.

Anneannem Mart ayında vefat etti. Annem ve babam çalıştıkları için beni anneannem ve dedem büyüttü diyebilirim. Benim önceki yazılarımdan bebekken yaşama yeniden ikinci bir şansla döndüğümü ve üzerime titrenip nasıl büyütüldüğümü bilenler çok. Biraz prensesvâri büyüdüm. Üç yıl önce eski foruma kaydolduğumda dedemi henüz kaybetmiştim. Daha önce bu derece yakınını kaybetmeyen bende çok büyük üzüntü etkisi olmuştu. Eşim de hem toparlanmam, hem de hayallerimize başlayalım diye şimdiki bahçemizi aldı hemen... Ben de oraya kayıt oldum ki beni yazdıklarım heveslendirsin, teşvik etsin. Bahçede çok kere çapa sallarken hırslanıp ağladığımı bilirim.

Annem, babam kardeşimin yeri ayrı ama anneannemi de kaybetme korkusu sarmıştı. Anneannem yaklaşık dokuz yıldır sol tarafı felçli idi. Yardımsız ayağa dahi kalkamıyordu. Evde bakıcılarla ve çocukları, torunları ile hiç bir eksiği bırakılmadı. Tek eksiği dedemin yokluğuydu. Asla doldurulamadı. Çünkü onlara sevgilerine, şakalaşmalarına "Edi ile Büdü" derdik. Ben bundan daha büyük aşk görmedim. Anneannemi sık sık ziyaret eder, her cuma da telefon ederdim.

Bahçeyi görmeyi çok istedi. Ben de, bir gün söz seni götüreceğim dedim. Sana göre hazırlayayım, götüreceğim... Sık sık bahçeden videolar, fotoğraflar çekip götürdüm. O kadar heveslendi ki, artık rüyalarında görüyor bana telefonda rüyası anlatıyordu. Apartman dairesinden dışarıya çıkamayan birinin, yemyeşil bir bahçede rüyasını bilir misiniz? Hep suçluluk hissediyordum. Ama annem izin vermiyordu. Çünkü daha önce bir kaç kere başka yerlere niyetlendiğimizde hemen hasta oldu. Açık hava ona yaramıyordu. Bir gün, bir gün dedim anneanneme, evi yapacağız ve sen o bahçeye o evden o balkondan bakacaksın dedim ama ömrü yetmedi.

Ölümüne üzülemedim bile.. Çünkü ölümüne 15 gün kadar önce sol ayağında küçük bir yara çıkmış. Şeker hastalarında bu olurmuş. Sonra her telefon görüşmemizde ayağım çok ağrıyor, çare bulamıyoruz diyordu. Uyuyamıyordu, ağrıdan hayatı zindan olmuştu. Gittikçe kangren oluyordu. Eve doktorlar geliyor, ambulansla hastaneye taşınıyor ama çaresi bulunamıyordu. Ayağı kesilecek dediler. Annem önce benden saklamış. Ama bir gün dayımların tam da ev mevlüdünde konuyu birine anlatıyordu. Ben de pür dikkat dinleyince evet anneannenin ayağı kesilecek sanırım dedi. Belki de dizden aşağıya... Ah... o anımı anlatamam size, kimse halimi görmesin diye dayımların banyoya koştum. Nasıl ağladım anlatamam. Sessiz çığlıklar nasıl olurmuş öğrendim. Bir duvarları tırmaladığım kaldı. Nasıl kıvrandım, nasıl acı çektim anlatamam. Ya o..! Ya onun çektikleri. O günden sonra hep " Allahım nolur çektirme, ya şifasını ver, ya da onu yanına al nolur dedim.

Dayım ümit veren bir doktor bulmuş. Hemen hastaneye yatırılıp tedaviye başlandı. Hastanede fenalaşmış. Yoğun bakıma alındığında uyutuldu. Doktorun isteği ile İstanbul'dan bir ilaç getirtildi. Ama o ilaç onu yaşatmaya bir gün yetti. Doktor hazırlıklı olun diye herkesi hastaneye çağırdı. Ben haberi aldığımda öldü sandım, meğer yaşıyormuş. Hastaneye koştuğumuzda yoğun bakıma beni almadılar. İlaçlardan vücudu şişmiş. Bu şekilde görmeniz sizi üzer dediler. Kendimi çok suçladım. Ben annenannemin ölmesi için nasıl dua ettim diye... Ama o kadar acı çekmesine dayanamadım. Bazen sevdikleriniz için onu görmemeyi göze alabiliyorsunuz.

Yeşil Dünya forumunu oluşturduklarında Halil bey haber verdi. Ama ben hala çok üzgündüm. Başlarda erteledim. Eşim "hayat devam ediyor hepimiz normal hayatımızı yaşayacağız" dedi. Ben de fazla düşünmemeye karar verdim. Foruma da üye oldum. Yavaş yavaş eski neşeme döndüm. Sık sık hatırlayıp hüzünlensek te hep bir yanımız neşeli bir yanımız buruk kalacak. Bunu değiştirmek zor. Ama benim üzüntümün onlara bir faydası yok. O yüzden hayata kalan sevdiklerimizle devam edip, sık sık da onlara dua etmek daha hayırlı.

Ben anneannemin vefatını http://www.yesildunya.net/forum/tart...-yalova-2.html 44 nolu mesajda konu içinde yazmıştım. Konu bu yüzden gündeme geldi.

Sayın rice_ com ve sizler ince düşüncenizle dostluğunuzu hissettirdiniz sağ olun, var olun..
    Konu Uzaylı tarafindan (23.07.2013 Saat 14:04 ) degistirilmistir. Sebep: harf hataları.
    gçakar, Halil Önen, gtatas ve 3 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye acemi_caylak - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Sayın Uzaylı bu sayfayı sık uğramadğım için geç kalan özrümü sunarak, başınız sağolsun diyorum. Ne mutlu ki anneanneniz sizin gibi bir toruna da sahipmiş.
    gçakar, Miss_Menas ve Uzaylı bunu beğendiler

Yer
    İzmir
    Sayın acemi_caylak; Çok teşekkürler.
    Miss_Menas bunu beğendi

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    Sn.e-kamkat'ın mesajı ile, cenazeleri olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.

Vefat edene Allah'tan rahmet, kalanlara başsağlığı dilerim
    Miss_Menas ve selis bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü
    Başınız sağolsun, sabır diliyorum...
    rise_com bunu beğendi

Cezalı Üyeler
    Başınız sağolsun yakınlarına sabırlar diliyorum
    rise_com bunu beğendi

Cezalı Üyeler
    Başınız sağolsun, yakınlarına sabır dilerim.
    rise_com bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Atakent
    Sayın e-kamkat yakınınza Allah'tan rahmet, sizlere sabır dilerim. Başınız sağ olsun.
    rise_com bunu beğendi

Yer
    İzmir
    Sayın e-kamkat; Yakınınıza Allah'tan rahmet, sevenlerine sabırlar dilerim.
    rise_com bunu beğendi

Yeşil Sever
    Sayın e-kamkat; Yakınınıza Allah'tan rahmet, size ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim.

Yeşil Sever
    Sayın e-kamkat; Başınız sağ olsun, sevenlerine sabırlar dilerim...

nur
    nur Çevrimdışı
    Yeşil Sever
    Başınız sağ olsun....Rabbim sabır versin....Mekanı cennet olsun...

Fahri Üye
    Yer
    İzmir
    Sayın e-kamkat başınız sağolsun sabırlar diliyorum rabbimden.
    çubuklu kadriş bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Biraz önce facete rice_com 'un ( Engin ) babaannesini kaybetiğini okudum.

Genç arkadaşım başın sağolsun, babaannezin mekanı cennet olsun.
    çubuklu kadriş bunu beğendi

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü
    Ufuk Engin Özmenlikan

Babannem'de Hakkın rahmetine yürüdü. Yine bir aradasınız. Sizi rahmetle anıyorum. Başımız sağolsun

Başınız sağ olsun Engin. Rahmetler diliyorum..

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon