Close

17 Sonuçtan 1 ile 17 Arası
Ağaç Şeklinde Aç24Beğeni
  • 7 Post By frederchopen
  • 3 Post By acemi_caylak
  • 5 Post By frederchopen
  • 1 Post By Uzaylı
  • 2 Post By Uzaylı
  • 2 Post By mavi yeşil
  • 1 Post By mavi yeşil
  • 1 Post By frederchopen
  • 1 Post By Buhar
  • 1 Post By Buhar

Konu: ''... Kıyamet kopacak olsa ...''

Yeşil Sever frederchopen - ait Kullanici Resmi (Avatar)

''... Kıyamet kopacak olsa ...''

isim:  Fotoğraf0143.jpg
Görüntüleme: 150
Büyüklük:  37,4 KB (Kilobyte)

(fotoğraf tarafıma ait olup, izinsiz kopyalanması kul hakkıdır. Helallik gerekir ...)

[1] Heysemî, Mecmeu'z-zevâid, IV, 63 (Bezzâr'dan naklen). Ayrıca daha uzun bir metin için bk. Ahmed b. Hanbel, Müsned, III, 191. Heysemî, Bezzar'dan naklettiği hadis için ravileri oldukca güvenilir dedikten sonra, kıyâmetin kopmasından maksadın, kıyâmet alâmetlerinin belirmesi olabileceğine dikkat çekmektedir. Hatta o, "elinde bir hurma fidanı olanınız, Deccal'in çıktığını duysa bile onu diksin. Çünkü Deccal'den sonra insanların yaşama şansları olacaktır" diye bir beyanın da kayıtlara geçtiğini kaynak göstermeksizin söylemektedir. Biz hadisimize böylesi bir açıdan da bakıldığına işaret etmiş olmak için bu notu düştük. Tercihimiz, yaptığımız yorumda söylediklerimizdir.

açıklama hakkında kaynak: Kıyâmet Kopsa da... - Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan - Hz. Muhammed (sav) - Son Peygamber
    acemi_caylak, Meymun, F_Gün ve 4 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye acemi_caylak - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Hocam iyi de bugünküler tam tersini yapıyorlar. Atatürk Orman Çiftliği'nin 1/3'ü talan edilmiş durumda. Ya da İstabul'da ki Kuzey Ormanları vb. Daha buügn ajanslara düşen bir haber, Üsküdar Validebağ Korusu'ndeki planlar Danıştay tarafından iptal edildi. Yani yalkaşık 1500 yıl önce söylenmiş hadisi bugün bizzat o dinin savunucuları çiğniyor. Allah sonlarını hayır etsin.
    Buhar, Uzaylı ve rise_com bunu beğendiler

ALINTI acemi_caylak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Hocam iyi de bugünküler tam tersini yapıyorlar. Atatürk Orman Çiftliği'nin 1/3'ü talan edilmiş durumda. Ya da İstabul'da ki Kuzey Ormanları vb. Daha buügn ajanslara düşen bir haber, Üsküdar Validebağ Korusu'ndeki planlar Danıştay tarafından iptal edildi. Yani yalkaşık 1500 yıl önce söylenmiş hadisi bugün bizzat o dinin savunucuları çiğniyor. Allah sonlarını hayır etsin.
    Bugün bizzat o dinin savunucuları diye bahsettiğiniz kişileri biz müslümanlar, biliyoruz. Yeni başbakanlık binsına lüzum olmadığını eskisinin kullanımına devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ne kadar para harcandığını bilmiyorum ama fazlaca harcandığı ortada. Bu binaya verilen para insanlarımızın vergisinden çıkmaktadır. Neden aç insanları doyuracak aşevleri yapmazken yeni başbakanların lüx ve keyfekeder,bolluk ve rahat içinde yaşayabilecekleri bir bina için israf ederler ... Bu adamlar zaten bolluk içinde yaşamaktadırlar.
    Buhar, Uzaylı, rise_com ve 2 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye Uzaylı - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Onlar savunucu değil, sömürücü..!
    mavi yeşil bunu beğendi

Kurucu Üye Uzaylı - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    mavi yeşil ve rise_com bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Yer
    AMASYA
    ALINTI Uzaylı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Onlar savunucu değil, sömürücü..!
    ALLAH'ın yasakladığı veya haram kıldığı şeyleri yapanları nasıl dindar kabul edebiliriz ki? Dini kullanarak insanlar sömürülüyor ve müslüman zannedilenler yüzünden dinimiz zarar görüyor.
    Kabahat show müslümanlarında değil, aklını kullanmayan halkta..
    rise_com ve Uzaylı bunu beğendiler

ALINTI mavi yeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    ALLAH'ın yasakladığı veya haram kıldığı şeyleri yapanları nasıl dindar kabul edebiliriz ki? Dini kullanarak insanlar sömürülüyor ve müslüman zannedilenler yüzünden dinimiz zarar görüyor.
    Kabahat show müslümanlarında değil, aklını kullanmayan halkta..
    Halkımız hakkında böyle konuşmamamız gerektiğini düşünüyorum. Peki biz müslümanlığın halkımıza daha iyi bir şekilde yayılması için ne yaptık? Şimdi, sorulması gereken bir soru varsa o da budur ...

Yeşil Sever
    Yer
    AMASYA
    ALINTI frederchopen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Halkımız hakkında böyle konuşmamamız gerektiğini düşünüyorum. Peki biz müslümanlığın halkımıza daha iyi bir şekilde yayılması için ne yaptık? Şimdi, sorulması gereken bir soru varsa o da budur ...

Halk aklını kullanmayıp sadece menfaatini ön plana alıyorsa ve de "benden sonra tufan" diyorsa yapılacak ne var ki? Nasıl bir din anlayışıdır anlamıyorum. Kul hakkı falan tanımıyorlar. Namaz kılınca,örtününce bütün günahlardan arındıklarını zanneden bir kitle.. Benim oturduğum muhitte bunlardan çokça var. Örtülü kardeşlerimiz adeta giyinik çıplak olmuşlar. Baş örtülü, altta daracık taytlar. Pardesüler ise vücudu ortaya çıkaracak gibi daracık. Ağızlarından ALLAH kelamı düşmeyenler ise kul hakkı yemekten hiç de imtina etmiyorlar. Aman ALLAH'ım bir de kibirliler ki..Lüksün haram olduğunu çocukluğumdan beri bilirim. Fakat bu güruhun evlerinde lüks had safhada. Daha önce lükse haram olduğu için karşı çıkan bir akrabam,iktidarın nimetlerinden faydalanmaya başladıktan sonra lüks içinde yaşamaya başladı. Biliyor yani,ne öğretilebilir ki bunlara.

İşe alımlarda KPSS'ye girip atanmayı bekleyenler dururken hiç de hak etmeyen,düşük puanlıların işe yerleştirildiğini duyunca isyan ediyoruz. Bu isyan karşısında bir öğretmen hanımsa "iyi ama Müslümanlar işe yerleştiriliyor" gibi saçma bir şekilde savunmaya geçiyor. Bu arada atanmayı hak edenin hakkı yeniyor. Peki ALLAH "Kul hakkıyla karşıma gelme" demiş mi? ALLAH'ın yasakladığını kendince(!) Müslüman saydıkların için hak görmek dindarlıkla ne kadar bağdaşır?

Kibirlenmek,kul hakkı yemek,lüks,hırsızlık,zina haram kılınmış. Bunları halk biliyor. Ama işine gelmeyip yoluna devam ediyor. Sonra da bazı kimseler bu kafadakileri "o dinin savunucuları" olarak nitelendirmezler mi,işte buna bozuluyorum. Uzaylı arkadaşımızın da dediği gibi onlara sadece "sömürücü" denir. O sömürücüler tarafından yapılan haksızlıklar neticesinde yüce dinimiz çok büyük yara almaktadır.

Herkes kendi evinin önünü temizlerse çöplükten kurtulunacağına inanıyorum. Burada ebeveynlerin tutumu çok önemli. Oğullarım üniversiteyi kazanıp giderken onlara "Oğlum kendi kızkardeşin için yapılmasını istemediğini başkasının kızı için de düşünme" diyerek gönderdim. Oysa bizim halk arasında oğullarının başkasının namusuna el uzatması durumlarında "ne olacak ,erkeğin elinin kiri" şeklinde utanmazca savunmalarına da şahit olmuyor muyuz?

Eşim emekli zooteknisttir. Herhangi bir maddi çıkar düşünmeksizin köylüye faydalı olmak maksadıyla zaman zaman köylere gidip bildiklerini onlarla paylaşmak istediğinde köylünün çok bilmiş tavırlarından rahatsızlığını dile getirir. Yurt dışında yabancıların hayvancılığını araştırıp,incelediğinden oralardaki verimin ülkemize,halkımıza yansıması için çaba harcamaktadır. Fakat insanların çoğu "ben biliyorum" havasında olduğundan verimli olamamaktan yakınıyor.
    İşte verdiğim bu örnekteki gibi dinini öğretmeye kalkıştığında bakın neler olur? Bu zamana kadar hurafelerle dinini yaşadığını zanneden okumuş-okumamış farketmez herkes tepki gösterir.

Benim çocuklarım ne kul hakkı yer,ne başkasının malına,namusuna göz diker. İbadetlerini de yaparlar. 6 yaşındaki torunum şimdiden "kul hakkını" biliyor ve birinin bu tür hatasında da hemen "kul hakkına girmiyor musun? " diyerek ikazda bulunabiliyor. Koca koca insanlara daha ne öğretilebilir ki?

"Halk benim" diyerek, halkımın yanlışlarını görmemek de hiç doğru değil. Halkın çoğunluğu büyük bir akıl tutulması içinde. Ne yazıkki halkın çoğunluğu dindar değil,dinci. Dini kullanarak iş kotaranları desteklediği yalan mı? Çıkarı neredeyse ona yöneldiği yalan mı? Herkes herşeyin farkında,başımızı kuma gömmeyelim lütfen..

Konu mavi yeşil tarafindan (23.08.2014 Saat 13:58 ) degistirilmistir. Sebep: satır araları tanzimi

Mavi yeşil, sanıyorum ki yazdığımdan yanlış anlam çıkarmışsınız. Tekrarlayayım, bu anlattıklarınızı düzeltmek için ne yaptınız? Sorunun cevabını kendinize saklayın. ayrıca ilk dizelerdeki sözleriniz ile siz dedikodu yapmış oluyorsunuz. Bence o kısmı düzeltmelisiniz ...

Yeşil Sever
    Yer
    AMASYA
    Kardeşim bütün bunlar herkesin gözünün önünde olan şeyler. Dedikodu değil,eleştiri..Eleştirilerle doğruya varılır ama bunları dedikodu olarak nitelendiriyorsan,samimi olmadığın düşünülür. Hem "ne yaptın?" sorusu,hem de "cevabı kendine sakla".. Yazılanı da okumadığın anlaşılıyor. Polemiğe girmeyi sevmem ama..neyse. Dedim ya samimiyet yok.
    Buhar bunu beğendi

madem öyle düşünüyorsun ben yazdığına cevap versem de bazı şeyler değişmeyecek. senin düşüncendir saygı duyarım.

Yeşil Sever Meymun - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    isim:  Fotoğraf0143.jpg
Görüntüleme: 150
Büyüklük:  37,4 KB (Kilobyte)

(fotoğraf tarafıma ait olup, izinsiz kopyalanması kul hakkıdır. Helallik gerekir ...)

[1] Heysemî, Mecmeu'z-zevâid, IV, 63 (Bezzâr'dan naklen). Ayrıca daha uzun bir metin için bk. Ahmed b. Hanbel, Müsned, III, 191. Heysemî, Bezzar'dan naklettiği hadis için ravileri oldukca güvenilir dedikten sonra, kıyâmetin kopmasından maksadın, kıyâmet alâmetlerinin belirmesi olabileceğine dikkat çekmektedir. Hatta o, "elinde bir hurma fidanı olanınız, Deccal'in çıktığını duysa bile onu diksin. Çünkü Deccal'den sonra insanların yaşama şansları olacaktır" diye bir beyanın da kayıtlara geçtiğini kaynak göstermeksizin söylemektedir. Biz hadisimize böylesi bir açıdan da bakıldığına işaret etmiş olmak için bu notu düştük. Tercihimiz, yaptığımız yorumda söylediklerimizdir.

açıklama hakkında kaynak: Kıyâmet Kopsa da... - Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan - Hz. Muhammed (sav) - Son Peygamber

Sayın Frederic Chopin

Çok güzel konuya değinmişsiniz, muazzam bir hadis. Sahabe Bezzar'ın ve bunu bizlere aktaranların mekanı cennet olsun.
    Beğen kutusuna basmam benim için yetersizdi, ayrıca teşekkür etmek istedim.

Cenabı Hak, kimseyi çelişkili kabullere düşürmesin.

Maymun mahlaslı arkadaş, Allah'ın selamı üzerine olsun.
    Meymun bunu beğendi

Cezalı Üyeler
    bu profilimden paylaşım yapmaya devam edeceğim ..

Kurucu Üye
    Yer
    Aksaray
    Maymun mahlaslı arkadaş, Allah'ın selamı üzerine olsun.
    Sayın frederchopen;
    Meymun olacaktı.
    Okuduğunuzu anlayıp sevhen bir yanlışlık varsa, konu ile ilgili düzeltme yapmanız gerekiyor.
    ayşe sayın bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    Aksaray
    ALINTI 11ocak630 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    bu profilimden paylaşım yapmaya devam edeceğim ..

Bu durumda diğer profiliniz frederchopen mi?

Eğer böyle ise forum üyelik kurallarına aykırı hareket etmektesiniz...durumunuz yönetim katında görüşülüp gereği yerine getirilecektir.
    ayşe sayın bunu beğendi

ALINTI Buhar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Bu durumda diğer profiliniz frederchopen mi?

Eğer böyle ise forum üyelik kurallarına aykırı hareket etmektesiniz...durumunuz yönetim katında görüşülüp gereği yerine getirilecektir.
    hayır, Bu profili kullanıyorum