Close

Kayit

Yeşil Dünya Üyelik Forumu

Gerekli Bilgiler

Kayit için Nickname dedikleri kullanici adi lazim, lütfen uygun bir kullanici adi seçin.

Kullanmak istediğiniz şifrenizi giriniz. Lütfen şifrenizin yazılımına dikkat ediniz. Büyük ve Küçük Harf kullandıysanız, Foruma girişlerde şifrenizi aynı şekilde yazmalısınız.

Lütfen geçerli bir E-Mail Adresi veriniz. Geçersiz E-Mail Adreslerine Aktivasyon E-Maili gönderilir fakat bunu Siz göremezsiniz. Mailiniz yanlis oldugu için Üyeliginizi aktiflestiremezsiniz.

Güneş ne renktir? (Sarı)

Gerkeli Bilgileriniz (Profil)

Dogumtarihiniz Forumun degisik yerlerinde gösterilir. Buradan Dogumtarihinizin gösterilmemisini seçerseniz, Dogumtarihiniz sadece Yöneticiler tarafindan görülür.

Kisisel Bilgiler

Forumumuzu Size bir Üyemiz tavsiye ettiyse, Lütfen bu Üyenin ismini asagidaki panele giriniz.

Sistemde gösterilen Saatler sizin bulundugunuz Ülkede yanlis gösterilebilir. Buna Zaman kaymasi denir, bu aradaki Saat farkini asagidaki Listeden bulundugunuz Ülkeye uygun Zaman dilimini seçerek, aradaki farki giderebilirsiniz.

Buradan Saatlerin otamatikmen Yaz / Kis Sezonu ayarlarini yapabilirisiniz. Otamatik olarak Sistemimiz içerisinde bulundugumuz Sezonun ayarlarini yükler.

yöneticiler size e-posta mesajlari göndermek ara sira isteyebilir

Eger siz Bu mesajlari almak istemezseniz bu seçmeyi etkisiz kilin.

Forum Kurallari

Üye olmak için Forum kurallarini dikkatlice okuyup kabul etmeniz gerekmektedir:

Forum Kurallari

Bu foruma kayit ücretsizdir! Asagidki kurallari ve ilkeleri okudugunuzu kabul ediyoruz. Eger sartlari kabul ediyorsaniz, lütfen 'kabul ettim' onay kutusunu isaretleyin ve asagidaki 'Gönder' dügmesine basiniz. Kayit islemini iptal etmek istiyorsaniz ve Forum Anasayfasina geri dönmek için buraya tiklayin.

FORUM ÜYELiK SÖZLEsMESi

Üyelik basvurusunda bulunan üye asagidaki sözlesme maddelerini (forum kurallarini) kabul etmis sayilir.

Madde 1 : FORUM ÜYELigi iLE iLGiLi KURALLAR

1) Üye olmak isteyen kisiler, üyelik sirasinda istenilen bilgileri dogru olarak girmek zorundadir.

2) Bir kisi yalnizca tek bir üye hesabina sahip olabilir.

3) Üyelerin kisisel bilgileri sadece yöneticiler tarafindan görülür.

4) 5651 Sayili internet Ortaminda Yapilan Yayinlarin Düzenlenmesi ve Bu Yayinlar Yoluyla islenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkinda Kanun ve buna bagli olarak çikarilan internet Toplu Kullanim Saglayicilari Hakkinda Yönetmelik geregi kullanicilari IP log kayitlari tutulur.

5) Bu bilgiler yalnizca Türk yasalarina göre zorunlu olmasi ve adlî makamlarca talep edilmesi halinde bu makamlar ile paylasilabilir.

6) Foruma üye olan herkes forum kurallari okumus ve bu sartlari kabul etmis sayilir.

Madde 2 : YASAL ZORUNLULUKLARLA iLGiLi KURALLAR

1) Forumda yazilan mesajlar, üyelerin kendi düsüncelerini yansitmaktadir. Bu nedenle yazilan mesajlardan, tamamen mesaji yazan forum üyesi sorumludur.

2) sahislarin yazdiklari yazilardan dolayi forumumuz hiçbir hukuki veya cezai sorumluluk kabul etmez.

3) Evrensel hukukun genel ilkelerine ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarina aykiri veya suç teskil edecek mesajlar foruma gönderilemez. Gönderilmesi halinde üyeliginiz iptal edilir.

4) Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun kurdugu Türk Devletine, Türk Milletine, Türk Kültürüne ve Türklüge dair alçaltici, küçültücü, hakaret içeren ya da tahrik edici mesajlara izin verilmeyecek, bu tür mesajlar kimden gelirse gelsin ayrim gözetmeksizin üyeligi iptal edilecektir.

5) Yasadisi bölücü terör örgütlerini övmek, savunmak, bu örgütlerin görüslerini paylasmak, propagandasini yapmak kesinlikle yasaktir.

6) Din, dil, irk, cinsiyet, renk, sosyal ve ya kültürel farklilar hakkinda küçültücü veya hakaret içeren elestiriler, hiç bir biçimde yapilamaz.

Madde 3 : DiNLE iLGiLi KURALLAR

1) Bu forum dini bir forum degildir.

2) Bu forum her dine karsi esit mesafededir. Bütün dinsel hassasiyetleri gözetir.

3) Dini konular; tartismalara yol açabilecek hassasiyeti nedeniyle herhangi bir dinin veya dinsel inancin tanitimi, propagandasi, övülmesi, yerilmesi, dinlere hakaret edilmesi kesinlikle yasaktir.

4) Hangi din olursa olsun, dini kurallari, kutsal degerleri, kitaplari, söylemleri ve akliniza gelebilecek dinle ilgili tüm konular, tartismalar içerisinde yer almamalidir.

5) Din ile ilgili ögüt, örnek, benzetme, hikâye vb forumda kullanilmamalidir.

6) Dini simge, resim, imza, kullanici adi kullanilamaz.

Madde 4 : UYULMASI ZORUNLU DigER ÖNEMLi KONULAR

1) Bu forum ideolojik tartisma alani, politik veya siyasi bir forum degildir.

2) Bu forum herhangi parti veya ideolojik fikre karsi tarafsizdir.

3) Siyasi parti simgeleri, isimleri, resimleri bu forumda kullanilamaz.

4) Demokrasi ve Cumhuriyet disindaki diger siyasi rejimler, ideolojilerle ilgili konular, simgeler, resimler, isimler bu formunda kullanilamaz.

5) Mesajlarda diger üyelere karsi tehdit edici, alayci, asagilayici, tahrik edici bir uslup

6) Küfürlü, örf ve adetlere karsi, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen mesaj göndermek yasaktir.

7) Diger forum kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek yasaktir.

8) Yorum amaci tasimayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazilari yasaktir.

9) Her türlü taciz edici yazi yasaktir.

10) Porno siteler ve her türlü cinsel içerikli sitelerin tanitimi, link verilmesi, reklami, paylasilmasi yasaktir.

11) Telif haklarina aykiri olan crack, warez, hack appz, program kopyaciligi ve benzeri sitelerin tanitimi yasaktir.

12) Yasadisi program, dosya, verilerin paylasilmasi, foruma yüklenmesi yasaktir.

13) Forumda, büyük harfle yazi yazmak kesinlikle yasaktir!

14) Avatar resmi olarak din, politika, örgüt, futbol takimi veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanilamaz.

Madde 5 : GENEL FORUM KURALLARI

1) Mesajlarda ögretici veya örnek gösterici fotograf disinda, konu ile ilgisi olmayan fotograf kullanilamaz

2) Telif haklari korunan fotograflar ya da eserler kullanilamaz.

3) Forumlar içinde arama yapmadan lütfen konu açmayiniz. Gereksiz olarak açilan ya da tekrar niteligindeki konular sebep belirtilmeden olmasi gereken alana tasinacaktir.

4) Sorularin, konu ile ilgisi olmayan baslikta yazilmasi halinde, yöneticiler tarafindan gerekli bölüme tasinir.

5) Konu basliklari, dikkat çekmek için ACiLLL, ÇOK ÖNEMLi, KiMSE YOK MU, ALOO, LÜTFENNN seklinde uyari kelimeleri içermemelidir. Bu gibi uygun olmayan basliklar, yöneticilerce konuyu açan üye bilgilendirilerek degistirilebilir.

6) Bir üye ile özdeslesmis bir avatar, ilk kullanicinin izni disinda baskasi tarafindan kullanilamaz

7) Forum bir bilgi paylasim platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyalari kullanmak özgürlügü (telif haklarina aykiri olmamak kaydiyla) tamamen kullaniciya aittir

8) Üyeler; baska kaynaklardan edindikleri ve forumda yayinladiklari her türlü makale, haber, teknik yazi, çeviri, v.b. yazinin sonunda, kaynak (kitap adi, yazari ya da web sitesi adresi) belirtmek zorundadir.

9) Foruma gönderdiginiz mesajlar ve yüklediginiz fotograflar, forum ve onunla baglantili çalismalarda kullanilabilir. Forum üyeligi sirasinda gönderilen tüm içerik, forum'a aittir. Veri tabanini arizalarina yol açtigi için kesinlikle, hiçbir sartta üyelikler silinmemektedir. Fakat isteyen kisilerin üyeligi erisime kapatilabilir.

Madde 6 : TÜRKÇE iLE iLGiLi KURALLAR

1) Forumun yazisma dili Türkçedir.

2) Kullanilan terimlerin anlamini yitirmeden karsilayan Türkçesinin bulunmasi halinde Türkçesi kullanilmalidir.

3) Chat kisaltmalari ve diger her türlü kisaltma kullanilamaz.

4) Uzun tek cümleler yerine, kisa anlamli cümleler kullanilmali.

5) Yazilar, Türkçe imla kurallarina uygun yazilmalidir. (Büyük harf - küçük harf ayrimina dikkat etmek, virgülü noktayi dogru yerde kullanmak, dahi anlaminda -de/-da ekini ayri yazmak gibi)

Madde 7 : REKLAM VE TANITIMA iLisKiN KURALLAR

1) Bu forum bir reklam ya da tanitim alani degildir.

2) Forumda; sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satilan veya araci olunan bir "ürünün" reklamini yapmaniz ve buna benzer tüm ticari kaygi güden mesajlar yasaktir.

3) Reklam, promosyon, ürün tanitimi ve benzeri ticari amaçlarla, ayni mesaji kopyala-yapistir yaparak birden çok forum alaninda tekrarlamak yasaktir.

4) Yalnizca “Satis Alani” basligi altinda ve gerekli kosullari saglamis olanlardan forum yönetiminin oybirligiyle uygun görecegi üyeler, forum konularina uygun ürünlerini (tohum, fidan, gübre, tarimsal malzemeler gibi) satis amaciyla tanitabilirler. Satis alaninda tanitim yapacak üyeler, forum yönetimine tüm yasal ve mali yükümlülükleri yerine getireceklerine dair taahhütname verirler. Bu belgeler Kurucu Üyelerin denetimine açiktir.

5) Satis alanindan gerçeklestirilen tüm alim satimlarin yasal ve malî sorumluluklari alan ve satan kisiye aittir. Forum bu satislardan yasal ve malî olarak sorumlu tutulamaz.

Madde 8: FORUM YÖNETiMiNE iLisKiN KURALLAR

1) Forum yöneticileri yukaridaki maddelerde sayilan kurallara uymayan mesajlarin yerini degistirme, bu mesajlari üyelerce görülemeyecek baska bir alana tasima hakkina sahiptir.

2) iki, üç ve dördüncü maddeler ve yedinci maddenin üçüncü fikrasinda sayilan kurallara açikça aykirilik tasiyan mesajlar ve konusu Türk yasalarina göre suç teskil eden mesajlar silinmez. Bunun yerine üyelerce görüldükleri alandan kaldirilir (görülmeleri engellenir).

3) Bu mesajlar muhtemel bir adli veya idari kovusturma için kanit olarak saklanir. Bu mesajlar, bu amaçla olusturulan özel bir alana tasinir. Bu mesajlar, gönderenlerin kisisel bilgileri, zaman bilgileri ve IP kayit bilgileri (log kayitlari) ile birlikte saklanir. Saklanma yeri “Kurucu üyeler alani” içinde açilacak özel bir alt bölümdür.

4) Yöneticiler tarafindan bu kurala istinaden yeri degistirilen mesajlar, 24 saat içinde yönetim kurulunca, kurucu üyeler genel kuruluna yazili olarak bildirilir. Bu bildirim forumdaki “kurucu üyeler” alaninda yapilmalidir.

5) Kurucu üyeler genel kurul islevi gördügü için yeri degistirilen bu mesajlari görürler. Kurucu üyelerin bu mesajlari görmesi, yönetim kurulunun islemlerini denetleme sonucu da dogurur.

6) iki, üç ve dördüncü maddeler ve yedinci maddenin üçüncü fikrasinda sayilan kurallara kuskuya yer birakmayacak sekilde açikça aykirilik halinde bu aykiriligi yapan üyenin kaydi yönetim kurulunun oy çoklugu ile silinir. Yönetim kurulu bu kararini 24 saat içinde kurucu üyeler alaninda genel kurula yazili olarak bildirir.

7) iki, üç ve dördüncü maddeler ve yedinci maddenin üçüncü fikrasinda sayilan kurallar disindaki diger tüm forum kurallarina uymayan üyeler; yöneticiler tarafindan uyarilir, kurallara aykiriligin alenen tekrarlanmasi halinde yönetim kurulu üyenin kaydinin silinmesini denetleme kurulundan talep eder.

8) Bu talep yönetim kurulu oy çoklugu ile yapilabilir.

9) Denetleme kurulu üyelik silinmesi taleplerini en fazla 3 gün içinde karar baglar. Yönetim kurulu denetleme kurulunun kararina karsi Genel Kurul’da (Kurucu üyeler) itiraz edebilir. Yönetim kurulunun itirazi halinde, kurucu üyeler alaninda bu konu ile ilgili özel bir baslik açilir. Bu baslik altinda kurucu üyeler arasinda 2 gün içinde konu yazili olarak tartisilir. 2 gün sonunda kurucu üyeler alaninda üyelik silme ile ilgili oylama yapilir. Oylama süresi 24 saattir. Yirmi dört saat sonunda kullanilan oylarin yaridan bir fazlasi ile kesin karar alinir.

10) Eger üyelik silme islemi denetleme kurulu üyesi bir forumdas hakkinda ise bu üye kendisi için yapilan denetleme kurulu islemlerine katilamaz. ilgili üyenin yerine Yedek Üye görev alir.

11) Bir genel kurul üyesi bir forumdas hakkinda genel kurulda üyelik silme ile ilgili oylama yapilacaksa, o genel kurul üyesi kendisi hakkindaki bu oylamaya katilamaz.

12) Forum kurallarinin güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi gerektiginde Yönetim Kurulu bu durumu “Kurucu Üye Alani”nda Genel Kurula sunar ve yetki ister. Açilacak özel bir baslik altinda Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi 24 saat içinde oylanir. Kullanilan oylarin yaridan bir fazlasi ile Genel kurul yetki verirse Yönetim Kurulu kurallari degistirebilir.

13) Kurallarda degisiklik olmasi halinde, degisiklik öncesi üye olanlar, bir mesaj ile bu degisiklik hakkinda bilgilendirilir. Degisikligi kabul etmeyen üye, üyeliginin iptalini talep etmek zorundadir. Aksi takdirde degisen kurali kabul etmis sayilir.

14) Forumda; ayni kisinin birden fazla isimle mükerrer kayit oldugunun tespit edilmesi halinde üyelikleri yönetim kurulunun oy çoklugu ile iptal edilir. Yönetim iptal kararini 24 saat içinde genel kurula (Kurucu Üyeler Alani) yazili olarak bildirir.

15) Kayit olurken; cinsel içerikli, siyasi parti isimleri, ideolojik kelimeler, anlamsiz isimler, Forum Yönetimini ve forumu asagilayici üye ismi alinamaz. Bu durumun tespiti halinde üyelik yukaridaki usule göre iptal edilir.

16) Forum yönetimi tarafindan üyelikleri iptal edilen kisilerin kayitlari veri tabani arizasina yol açmamasi için saklanir, bu kisilerin bu bilgileri silinmez.


Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1