Close

5 Sonuçtan 1 ile 5 Arası
Ağaç Şeklinde Aç8Beğeni
  • 4 Post By furkan_yav
  • 3 Post By gçakar
  • 1 Post By rise_com

Konu: Bu Bitkileri Evde Beslemek Tehlikeli mi?

Yeşil Sever

Bu Bitkileri Evde Beslemek Tehlikeli mi?

İnternette zehirli olduğu hakkında bazı bilgiler gördüm doğru mudur? ne işe yarar evde bakılabilir mi? şuan salondan garaja indirdim atmalımıyım? ne yapabilirim bununla korkmadım değil hakkındakileri okuyunca.

isim:  r6n1x.jpg
Görüntüleme: 6544
Büyüklük:  22,3 KB (Kilobyte)

isim:  r6n73.jpg
Görüntüleme: 11181
Büyüklük:  36,9 KB (Kilobyte)

isim:  r6ncu.jpg
Görüntüleme: 3597
Büyüklük:  33,8 KB (Kilobyte)

http://n1308.hizliresim.com/1d/6/r6n73.jpg

http://o1308.hizliresim.com/1d/6/r6ncu.jpg

buda diğer bitki yavrusu diye düşünüyorum ben ama bilmiyorum bu diğerine göre biraz daha ufak

isim:  r6ngu (1).jpg
Görüntüleme: 3043
Büyüklük:  27,9 KB (Kilobyte)

isim:  r6nkj.jpg
Görüntüleme: 3242
Büyüklük:  43,7 KB (Kilobyte)

nereye açacağımı bulamadım umarım modlar en uygun yere taşırlar cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
    Konu rise_com tarafindan (06.08.2013 Saat 19:26 ) degistirilmistir. Sebep: resim düzeltme
    rise_com, Halil Önen, turkankaragoz ve 1 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    Sn.furkan_yav,

Resimlerinizi göremiyorum, resimleri siteye yüklerseniz yardımcı olmaya çlaışırım.

Resim yüklemek için bu konudan yardım alabilirsiniz

http://www.yesildunya.net/forum/foru....html#post7645

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Atakent
    Sayın furkan_yav
    Fotoğrafları açmak problemli olduğundan yalnız ilk ve sonuncuya baktım. Bitki difanbahya ve çoğu salon bitkisi gibi zehirli. Yapraklarını sebze olarak tüketmeyi düşünmediğiniz sürece evde bulundurulmasında herhangi bir sakınca olmaz.

Hangi zehir olursa olsun, canlının kilosuna göre zarar vermeye başlayacağı bir sınır vardır.Elinize almakla, kuru yaprağını koparmakla zehirlenmezsiniz.

Evde yapraklarını koparıp ağzına atacak kadar küçük çocuğunuz varsa problem olabilir.Küçük çocukları başlarına gelebilecek her tür tehlikeye karşı yalnız bırakmamak gerekir, bilmedikleri maddeleri ağızlarına atmamaları gerektiğinin öğretilmesi de eğitimlerinin bir parçasıdır Evlerimizde sinek ilaçlarından, çeşitli temizlik maddelerine, boyalara, oyuncaklara kadar çok daha fazla zehirli maddeler bulunmaktadır. Araştırmalara göre 100 zehirlenme vakasının ancak 3 ya da 4'ü bitki kaynaklıdır.
    rise_com, Fakir ve Uzaylı bunu beğendiler

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    Ulusal zehir danışma telefonu 114'tü yanlış hatırlamıyorsam. Herkesin kenara not alması gereken bir numara
    turkankaragoz bunu beğendi

Yeşil Sever Salihcan - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir-Karşıyaka
    Bu bitki difenbahya bendede başka bir cinsi var ısırılmadıkça ve yenmedikçe zararlı degil ama evinizde köpek,kedivb ve küçük çocuk varsa bakmayın veya erişilmeyecek bir yere kaldırın derim