Close

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 Sonuçtan 26 ile 38 Arası
Ağaç Şeklinde Aç68Beğeni

Konu: Özel Ağaçlandırma

Kurucu Üye gülenyüz - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Ne oldu bizim orman işi? Yaş günümüz yaklaşıyor ağaç dikimi kapsamında bir şeyler yapabiliriz...
    kupeli ve Rinofix bunu beğendiler

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    Seçim havasında hiçbir yer kiraya vermediler. Bu günlerde Milli Emlak web sayfasını kontrol ederseniz satışların yoğunluk kazandığını göreceksiniz. Beklemedeyim
    gülenyüz bunu beğendi

Kurucu Üye gülenyüz - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Bende arsa fiyatlarına bakıyorum da dediğiniz gibi felaket bir pahalanma ve artış var Sn rise_com..
    rise_com ve kupeli bunu beğendiler

Yer
    Gaziantep
    Geçenlerde K.Maraş Pazarcık'tan bir arkadaş yer aldı. 30 dönüm, tabir-i caiz ise kına gibi toprak. Üzerinde 800 aşılı (aşı 1 yaşında) fıstık olan arazi m2 si 4TL. Antepte benzer arazi 20'den eksik değil. Sebebi de arazi rantçıları

Yeşil Sever
    sn. rise ilginçmiş gerçekten. Ben hiç bilmiyordum. Acaba başvursak bize de tahsis edilir mi? Anladığım başlangıçta bir ücret talebi yok. Daha sonra kira mı veriliyor?
    Böyle bir arazim olmasını çok isterim, hem ağaçlandırma yaparız hem bir takım denemeler? Bir de verilen arazi büyüklüğü ne kadar oluyor?
    rise_com ve Uzaylı bunu beğendiler

Yer
    Gaziantep
    Kira, yıllık dönümü 2TL den az olmaması gerekiyor.

Ben dönüme yıllık 6TL kira veriyorum. İlk 5 yıl %50 indirimli. Yani bu sene yıllık 80TL ödedim

20 dönümün altında kiraya verilmiyor. Şehir merkezine 20 km uzaklık şartı var.
    Uzaylı ve hawkan bunu beğendiler

Yeşil Sever
    teşekkür. Çok iyi fikir gerçekten. Bir araştırayım, eğer veriliyorsa ben de alayım. Yıllardır apartman dairesinde tıkılıp kalmışız, insanın gönüllü mahkumluğu gibi.
    inanın çok istiyorum böyle bir yer.
    Eğer olur da bir yer alabilirsem, sanırım eve uğramaz olabilirim.
    acemi_caylak ve Uzaylı bunu beğendiler

Yeşil Sever
    ALINTI rise_com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Kira, yıllık dönümü 2TL den az olmaması gerekiyor.

Ben dönüme yıllık 6TL kira veriyorum. İlk 5 yıl %50 indirimli. Yani bu sene yıllık 80TL ödedim

20 dönümün altında kiraya verilmiyor. Şehir merkezine 20 km uzaklık şartı var.
    Verdiğiniz bilgiler çok değerli özellikle bu işin içinde olan yani öncülük yapan biri olarak resmi makamlardan alacağımız bilgilerden kat be kat daha faydalı bilgiler. Sizden ricam işin mali kısmından bahsetmeniz. Yani sizin ki gibi bir proje için ne kadarlık bir bütçe gerekiyor. Hangi alanlarda ne kadar para harcanıyor. Bu işe başlarken öncelikle cepte nekadar para olması gerekiyor. Çünkü bildiğim kadarıyla kredi bile alsanız önce bazı şeyleri tamamlamanız gerekiyor daha sonra kredi alabiliyorsunuz

Yer
    Gaziantep
    Sn.almigo,
    Kaba hesap ile dönüme 1500TL masraf hesaplayın. Yani 20 dönüm için 20x1500=30.000TL paranız cebinizde olsun.

Badem Bahçesi Kurmak Karlı mı? sayfasında masrafları kalem kalem yazmıştım.

Badem Bahçesi Kurmak, Kârlı mı?
    acemi_caylak bunu beğendi

Yeşil Sever
    ALINTI rise_com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Sn.almigo,
    Kaba hesap ile dönüme 1500TL masraf hesaplayın. Yani 20 dönüm için 20x1500=30.000TL paranız cebinizde olsun.

Badem Bahçesi Kurmak Karlı mı? sayfasında masrafları kalem kalem yazmıştım.

Badem Bahçesi Kurmak, Kârlı mı?
    ilginiz için çok saolun. Yani şimdi 30 bin tl bir bütçe ile herhangi bir hibe yada kredi olmadan 20 donüm bir araziye ceviz yada fıstık çamı ekebilir miyiz ? Tabi ondan önce topragın temizlendirilmesi, arındırılması , etrafının çevrilmesi dahil mi bu ortalamanın içine ? Bunu neden soruyorum ? Cunku hibeler ve kredilerin ödemesi geciktiğinde sıkıntıya düşmemek adına önceden hazırlıklı olmamız gerekkiyor.

Kurumlardan hibe anlamında nasıl destekler alabiliriz ? Yoksa onlar hiç yokmuş gibi mi düşünmeliyiz ?

Yer
    Gaziantep
    30.000TL ile 20 dönüm araziyi temizleyip, dikim yapabilirsiniz.
    Hibeler sertifikalı ağaçlar için (zeytin hariç) dönüme 100TL, mavi sertifikalı fidanlar için dönüme 200TL idi. Bildiğim kadarı ile bu rakamlar değişmedi.
    Ekim işini bitirdikten sonra desteklemeye başvurabilirsiniz. Ayrıca her yıl dönüme 10TL mazot,gübre desteği de alırsınız.

Yeşil Sever
    Temanin dünyayi kurtaran adım projesine bakabilirsiniz güzel bir proje

Yer
    Gaziantep
    Sn.Gülenyüz,
    Orman fikrimizi tekrar canlandıralım. Ne dersiniz
    adneser bunu beğendi

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Bu Konudaki Etiketler