Close

Cevap Ver
Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
175 Sonuçtan 151 ile 175 Arası
Ağaç Şeklinde Aç345Beğeni

Konu: Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna Soğan Fide ve Tohum Satışı

Yeşil Sever nihat - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul Pendik
    Sayın Gülbahar , 5 (6) crinum , 1 amaryllis 2 agapanthus için ödemenizi aldım. Pazartesi ya da bir ihtimal sarkarsa salı günü gönderimini yapacağım. Adresinizi bildirirsiniz.
    Gülbahar ve gülenyüz bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik
    Bugün çiçekleri temin ettiğim seraya gittim. Birkaç naylon seradan birine girerek inceleme yaptım. Dış ortamda da büyük sayılabilecek bir bahçesi var. Kış mevsimi sebebiyle yapraklar kurumuş olduğundan türleri tespit etmek mümkün değil. Toprak altında farklı çeşitler olduğunu öğrendim. Baharda bunları da tespit etmeye çalşacağım.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170218_150858.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170218_151743.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170218_152143.jpg  
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    .

Bugün keşfettiklerimden biri clivia. (üretici teyid etti) Sınırlı sayıda aldım. Talep olursa fazlasını da alıp gönderimini yaparım. 20 tl fiyatıdır. Topraksız olarak (çıplak köklü ) ve kargo poşetine sığması için yaprakları da büyük ölçüde kırpılarak gönderilecektir. Baharda yeni yapraklarını çıkartacaktır. Turuncu açtığı bildirildi.

.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170218_151829.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170218_171819.jpg  
    Gülbahar ve gülenyüz bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik
    .

Bunlarda sayfa güzeli olsun : )

.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170218_152241.jpg  
    gülenyüz bunu beğendi

Yeşil Sever
    Sn Nihat bey,

Beklediğim kargo geldi. Hediye de eklemişsiniz, soğanlar iri ve güzel. Çok teşekkür ederim. Ayrıca düşünceli davranarak seçtiğiniz kargo firması gayet iyi bir fiyatla (11.5 tl kargo) getirdi. Ekimle ilgili bilgilendirmelerinizi dikkate alacağım.
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    ALINTI Gülbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Sn Nihat bey,

Beklediğim kargo geldi. Hediye de eklemişsiniz, soğanlar iri ve güzel. Çok teşekkür ederim. Ayrıca düşünceli davranarak seçtiğiniz kargo firması gayet iyi bir fiyatla (11.5 tl kargo) getirdi. Ekimle ilgili bilgilendirmelerinizi dikkate alacağım.

Gülbahar Hanım , pozitif geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Tekrar güle güle büyütmenizi diliyorum.

Saygılarımla.
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    CRİNUM POWELLİ 25 TL (5 ALANA 1 BEDAVA )
    .
    AMARYLLİS JOHNSONİ 15 TL
    .
    AGAPANTHUS 15 TL
    .
    CLİVİA 20 TL

Satışım devam ediyor.
    Konu nihat tarafindan (22.03.2017 Saat 14:21 ) degistirilmistir.
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik

Merhaba. Crinum çiçeği satışıma bir ekleme yapmak istedim. İsteyenler bir tercih daha yaparak küçük boyutlu soğanları yarı fiyatına alabilir.
    Büyük olanlar tenis topu büyüklüğünde , küçük olanlar pinpon topu büyüklüğünde olacaktır. (+ / - yaklaşık) Gönderilecek soğanların fotoğrafı alttadır.

.
    Satışımı önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde sürdürmeyi düşünüyorum. Sonrasında kalanları ekeceğim. Mart - nisan ayları bu bitkinin ekimi için en uygun zamanlardır. İyi bir sulama ile hızlı gelişim gösterir. Crinum çiçeği az bakımla uzun yıllar çoğalarak yaşayabilir. Kışın donlara , yazın kuraklığa dayanabilir.

.
    Ülkemizde fazla çeşidi olmamakla beraber , daha çok beyaz renk olanı görülmektedir. Bu soğanların pembe olduğunu teyid etmek için sera çalışanlarından 3 farklı kişiye 3 farklı gün rengini sordum. Pembe olduğu bildirildi. Bir kişi kırmızı tonu da var dedi. Bu sebeple pembenin en bilinen çeşidi ile crinum powelli olarak satıyorum ancak daha kıymetli olan kırmızı türlerden çıkması ihtimali de soğan içinde saklıdır. Tohumların bir uzman tarafından Almanya dan getirildiği bildirildi. Ayrıca kokulu olduğu bildirildi.

.
    Tüm Türkiye ye , bütün bahçelere bir crinum sloganı ile satış yapıyorum.

.
    Ülkemizde daha ucuz bir fiyata satılmamaktadır. ( küçük boy 12 tl - 5 ALANA 1 BEDAVA) Bu çiçeği bu fiyata temin eden şanslı kişilerden olmanız temennisiyle…

( Fotoğraftaki çiçek kendi bahçemden , kırmızı crinum olarak bilinen crinum ellen bosanquet türüdür. Powelli cinsi ise açık pembedir. )
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170226_161153.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170226_170017.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20150730_180807.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20150730_180757.jpg  
    gülenyüz bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    Aksaray
    Pembe olandan, kırmızı çıkması umuduyla, 10 adet sipariş veriyorum.
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    Sayın Buhar , güzel bir siftah oldu , bereketi de Allah tan olsun : )
    Konu nihat tarafindan (28.02.2017 Saat 11:18 ) degistirilmistir.
    Buhar ve gülenyüz bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik
    Bu arada sayfama hoş geldiniz , sefa getirdiniz demeyi ihmal ettim galiba : )

Kurucu Üye
    Yer
    Aksaray
    Crinumlarım olsun istiyordum. Küçük boy olmaları benim için sorun değil, büyürler. Önemli olan Crinum ve koku. Satışınızı fırsat olarak gördüm.
    Hayırlı satışlar.
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    Sayın Buhar , çiçeklerinizi yarın kargoya vermeye çalışacağım. Özellikle saksı yerine bahçe toprağına ekilmesi çok daha hızlı bir gelişim sağlayacaktır. Saksıda da olur , büyük bir saksı tercih edilmesi iyi olacaktır.

Bu soğanlar ticari usule göre küçük poşetlerde büyütülmüşler. Görevli arkadaş kimisinin 5- 6 yıllık olduğunu söyledi. Toprağa veya büyük saksıya dikilmeleri halinde yılların acısını çıkartırcasına yavru soğanlar veriyorlar ve gelişiyorlar. Daha önce farklı bir üreticiden aldığım crinumlarda bunu gördüm.
    Konu nihat tarafindan (02.03.2017 Saat 12:16 ) degistirilmistir.

Yer
    İstanbul Pendik
    Soğanın çiçek bölümü daha önce çiçek mezatlarında satılıyormuş. Mezatı bırakmışlar ve soğanları poşet saksılara ekmişler. Böylece yıllardır bir kenarda bekletmişler. Malumunuz bu çeşitlerin meraklısıyım , çok çeşitli türlerin soğanlarını tanıdığımdan soğanı görünce ve sorgulayınca türünü anladım.

Kurucu Üye
    Yer
    Aksaray
    Sayın Nihat. Tavsiyenize uyacağım. Bahçeye dikeceğim.
    nihat ve gülenyüz bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik
    .

Soğanı daha yakından görmek isteyenler için yıkanmış - temizlenmiş soğan aşağıdadır.
    Gönderiliş şekli alttaki gibi olacaktır.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170302_192012.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170302_192123.jpg  
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    .

Böyle bir algı oluşmasını istemem tabi : ) Yıkayıp temizlerseniz aynı soğanı göreceksiniz.

.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-hamburgere-benziyor.jpg  
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    .

Arkadaşlar , bir açıklama yapmak istiyorum, sayfamda satışı yapılan crinum powelli çiçek soğanından 5 adet büyük boy ya da
    10 adet küçük boy olarak alınacak ilk çiçeklerin gelirini yeşildünya.net sitesinin hosting gideri için ayırmış bulunuyorum. Soğanların ödemesi site yönetimi tarafından belirlenecek banka hesabına yatırılacaktır. Çiçeği satın alan herkes güzel ve nadir bir çiçeğe sahip olmakla beraber site gelişimine katkıda bulunmuş olacak . Bu destek için tüm üyelere çağrıda bulunuyorum. Çiçekler tek tek ya da kampanyalı olarak (5 alana 1 , 10 alana 3 bedava ) satın alınabilir.
    Saygılarımla.

.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-crinum_powelliipink.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-1012533_1-1-.jpg  
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik

Merhabalar. Çiçeklerimin büyük bir çoğunluğunu dikmiş bulunuyorum. Satış olması ihtimaline karşı bir kısmını ayırdım. (10 ad. büyük boy , 20 adet küçük boy ) Almak isteyenler sınırlı sayıda bulunan çiçekleri talep edebilir. Bundan sonrası için bir kaç sene boyunca ekilen çiçeklerin büyümesi ve çoğalması için yetiştirme aşamasına geçmiş olacağım.

Ekim yapacağım tarla öncelikle traktörle sürülmüştü ancak fazla iri kalan toprak parçaları sebebiyle biraz daha incelmesi gerektiğini düşündüm ve çapa makinesi bulunan bir akrabadan destek aldım.

.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170318_082041.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170401_144546.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170402_122945.jpg  
    gülenyüz ve acemi_caylak bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik

Bir kısmını kazma ile kazarak ektim ancak bu iş oldukça yorucuydu.
    Sonra kazmanın arka tarafıyla küçük çukurlar açarak daha kolay çalıştığımı ve hızlı ilerlediğimi fark ettim. Kazmanın tahta ucunu biraz sivrilterek işe koyuldum. İşe başlamadan önce bir de ağrı kesici aldım. (parol) Yoksa kas ağrısı sebebiyle çalışmak mümkün olmuyor. Birde hava değişikliğinin çarpması da cabası…

.

.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170401_100733.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170402_113511.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170402_113454.jpg  

Yer
    İstanbul Pendik
    .

Bu tür
    ün uzun ve etli bir kök yapısı var. Köklerinde topladığı suyu kullanarak kuraklıklara dayanabildiğini tahmin ediyorum. Topraktan sökülse bile , uygun sıcaklığı bulunca köklerinde bulunan suyu kullanarak olduğu yerde yaprak çıkartabiliyorlar. Soğanlarda yapraklanma belirtileri görünce planladığımdan biraz daha erken ekmeye karar verdim. Beni tereddütte bırakan bir konu ise ekimi kökler ile birlikte mi yapmalı yoksa kökleri kesmeli miydim? Bir kısmını kökleriyle beraber ektim ancak bunun için daha geniş ve derin çukur kazmak gerekiyordu . Daha önce bu konuda konuştuğum bir komşum ise kökleri kesmemin daha iyi olacağını , böylece yıllanmış köklerin atılarak yeni köklerin çıkmasının bitki gelişimi için daha iyi olacağını bildirmişti. Çukur kazma meselesini kolaylaştırmak için büyük çoğunluğun köklerini keserek ekim yaptım. Kazmanın tahta sapı ile çukur oluşturmak kolaydı ancak bir dezavantajı ise bu işlem oluşan çukurun içinde bulunan toprağı sıkıştırmakta. Ancak bitkinin güçlü kök yapısının , bu sorunun üstesinden gelebileceğini düşündüm.

.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170226_170017.jpg  
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    Geçen sene karşılaştığım bir sorun ise unlu bit meselesi. Bu bitki için karşılaştığım ikinci zararlı canlı . Biri salyangoz , bu bitkinin yapraklarını yemeyi seviyor. Delik deşik ediyor . Köyde salyangozlarla karşılaşmadığım için şimdilik rahatım. Sokağın yerleşiminin olduğu bölge daha önce tarla alanı iken muhtarlık kararı ile yerleşime açılmış bir bölge. Önceki yıllarda ekim yapılıyor olması sebebiyle toprak sürekli sürülmüş ve salyangozlar toprak altında kaldığından çoğalmayı başaramamış olmalı.
    Unlu bit ise yerli – yurtdışı , aldığım amaryllis belladonnalarda vardı , ekmeden önce temizlemeye çalıştım ancak yumurtalardan çıkıp gelişen bitler gözümle gördüğüm tespit ile , karıncalar tarafından farklı bitkilere taşınarak çoğalıyorlar. Karıncalar ile aralarında bir sebeple anlaşma var gibi görülüyor.
    Bitki için çok zararlılar , kısa sürede çoğalarak bitkiyi hızlıca kurutuyorlar. Bu konuda uygun bir ilaç araştırması yapmaya çalıştım. Yanı sıra sektörden , bu bitki türünü ve zararlıyı tanıyan tecrübeli bir isim ile görüştüm. Unlu biti ortadan kaldırmak için 2 farklı ilaç ile birkaç defa ilaçlama yapmam gerektiğini bildirdi. İlk kullanacağım ilaç ile bitlerin bir kısmı ölürken kalanların kullanılan ilaca bağışıklık kazandığını ve bu yüzden 2. ilaçlamada farklı bir ilaç kullanarak kalanlarında ölmesini sağlamam gerektiğini bildirdi. Bununla ilgili Bayer Movento isimli ilacı kullanmamı önerdi. Bunu uygulamaya çalışacağım.
    İlaçlama işlemi için ise bir boya tabancası kullanmayı düşünüyorum. Bir boya işi için almıştım , tv ürünü tabir edilen , hangisi işe yaramış ki? Boya biraz katı olduğunda iyi püskürtme yapmıyor. Fazla sulandırıldığında ise kapatmıyor . Bunu görünce bir kenara atmıştım , ancak suyu çok iyi partikülleştirip püskürtüyor. Bu şekilde işime yarayacağını düşünüyorum. Kablo ile kulanım zorunluluğu bir zorluk tabi. Ancak basınçlı ilaçlama aletlerinde de çeşitli zorluklar var , basıncın düşmesi ve sürekli pompalama gerekliliği , conta aşınması ve hazne çatlaması vs. …
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170406_191231.jpg  

Yer
    İstanbul Pendik
    İlaçlama yapmak için bir de böyle bir seçeneğim var . Aliexpress ten sipariş ettim ve elime ulaştı. Hazne olarak bir meşrubatın pet şişesi kullanılıyor. Bir de tarım ilacı sipariş ettim , birkaç çeşit arasından fotoğraftaki unlu bit vb. zararlıyı görünce bu ilacı tercih ettim. Bu siteden yaptığım siparişler çok makul bir fiyata elime ulaşıyor. Plastik aparat , 1,4$ , ilaç ise 0,4 $ gibi bir fiyata adresime getiriliyor. Bu ilacı yan mahalleden sipariş edecek olsam 10 lira ilaç + 10 lira kargo bedeliyle 20 liraya mal olacakken , nasıl bir anlaşma ve kar etme sistemi var bilmiyorum ama bu siteden sipariş edince Çin den yola çıkıp kargo dahil ( 0,4$ ) 1,5 TL ye adresime ulaşıyor. Tek sıkıntı kargonun ulaşma süresinin uzun olması. Tercih ettiğiniz ya da mecburi seçenek olan kargo seçiminize göre 10 gün ile 40 gün arasında size ulaşıyor. Bazı takip no suz siparişler ise 2 ayı bulabiliyor. Siparişlerinizin %99 u da er geç size ulaşacaktır. Sıradışı bir durum olarak bir siparişim 6 ay sonra elime ulaştı. Ben zaten sipariş zamanında ulaşmadığı için parasını iade almıştım. Şipariş ulaşınca satıcı ile irtibata geçerek ödeme yaptım.

Bir de siparişlerinizde gümrük geçişi yasak olan ürünleri ve son belirlenen 30$ lık bedel limitini dikkate almanız gerekiyor. Şu anda bitki ve tohum gibi siparişlerinizin gümrüğe takılma ihtimali olsa da yoğun sirkülasyon sebebiyle küçük çaplı paketler gümrükte kontrol edilemiyor olmalı ki genellikle bu siparişler de gümrükten geçiyor. Yalnız bitki tohumları doğru tür gelmeyebilir , ya da renk çeşitliliği gerçek dışı olabilir.

Daha önce yurtdışı siparişleriyle ilgili tecrübesi olmayan kişiler için bu siparişleri yapmak zor gibi görülebilir. Çok kolay. Yapmanız gereken siteye üye olarak adres ve kredi kartı bilgilerinizi kaydetmek . Sonrasında satıcı ile herhangi bir görüşme yapmadan ve her seferinde adres - kart bilgilerini girmeye gerek kalmadan sadece 2 - 3 tıklama ile siparişiniz tamamlanıyor.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-ila-fiskiye-2.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-ila-.jpg  
    Konu nihat tarafindan (12.04.2017 Saat 11:36 ) degistirilmistir.

Yer
    İstanbul Pendik

Erkenci hippeastrumlar açmaya başladı...
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170503_180752.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170506_111438.jpg  
    acemi_caylak bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    Birde kahverengi yapraklı hippeastrum var elimde. Yeni bir tür olabilir . Bu koyulukta yaprakları olan bir hippeastrumu intertnette gördüklerim arasında görmedim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170428_182552.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170428_182611.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170507_154057.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20170507_153841.jpg  
    acemi_caylak bunu beğendi

Cevap Ver
Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567