Close

Cevap Ver
Sayfa 1/7 123 ... SonSon
175 Sonuçtan 1 ile 25 Arası
Ağaç Şeklinde Aç345Beğeni

Konu: Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna Soğan Fide ve Tohum Satışı

Yeşil Sever nihat - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul Pendik

Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna Soğan Fide ve Tohum Satışı

Bu sayfa satış yapma amacımın yanısıra , hippeastrum , crinum ve amaryllis belladonna çiçeklerini seven

insanların biraraya gelip konuyla ilgili tecrübe , araştırma , bilgi , resim , fotoğraf gibi paylaşımlarını

yapmaları için oluşturulmuştur. Farklı satış kanallarına dair yerli – yabancı link bildirilmesinde tarafımca

sakınca yoktur.

HIPPEASTRUM

Merhaba. Hobi amaçlı bakımına başladığım çiçeklerimden edindiğim tohumları
    yeşertip büyüterek 1 yıllık fideler haline getirdim ve satışını yapmak istiyorum.
    Bu fideler yaygın adı ile amaryllis olup , asıl adı hippeastrum olan , yaklaşık bir
    misket büyüklüğüne ulaşmış boyutta , soğan ve yaprağı ile gönderilecek bitkilerdir.

Çok gösterişli,iri ve birçok renge sahip olan çiçekleri vardır. Yetişkin soğanlar
    kıymetli olup az sayıda yerli satıcıda ve yurdışı satıcılarında türüne göre
    20 tl 500 tl aralığında satılmaktadır. Hatta çok nadir türleri 1000 tl üzerinde fiyatlarla satılan ,
    kolleksiyonu yapılan bir bitkidir.

Yetiştirilmesi kolaydır. Çok yıllık bir bitki olduğundan iyi bir bakımla 2. sene , ortalama 3 yaşına
    geldiğinde çiçek verir ve devam eden senelerde toprakta veya saksıda bırakılarak çiçek vermeye devam eder.
    Satılacak olan fideler tek renk-tip olmayıp 5 - 10 farklı türün tohumlarından elde edilmiştir.
    Buna müteakip amaryllis fide satışının yanı sıra , yaklaşık 10 çeşitten oluşan amaryllis tohum satışınıda
    yapıyorum. Tohumlar eşit sayılarda birleştirilip karıştırılarak, talep edilen sayı miktarınca gönderilecektir.

2014 senesi hasatı olacak tohumlar için 10 - 15 günlük olgunlaşma süresi kaldığından tohum ve fide siparişlerini
    ön sipariş yolu ile , 2 hafta sonra göndermek üzere alıyorum. Fide , tohum ve çiçek soğanı türleri , fiyat ve adet bilgileri
    aşağıda bildirilecektir.

Hippeastrum minerva
    Hippeastrum ambiance
    Hippeastrum johnsonii
    Hippeastrum apple blossom
    Hippeastrum red
    Hippeastrum white
    Hippeastrum graffi
    Hippeastrum vittatum
    Hippeastrum pink
    Hippeastrum açık pembe

CRINUM ( satıldı )

Crinum ; Yine iri bir soğana ve çiçeklere sahip, yurtdışında , özellikle Amerika da çok yaygın olan ,
    soğuk ve susuzluğa dayanıklılığı ile öne çıkan bir kolleksiyon bitkisidir.

Tesadüfen bulduğum bir üreticinin elindeki sınırlı sayıda olan bu soğanlı bitkiden önce bol miktarda
    kendime aldım : ) Sonra satış amacıyla 5 adet fazladan temin ettim ve talep edene satışını yapmak istiyorum.
    5 adet satılırsa satıcının elinde kalan 5 -6 adet soğanı daha temin edip gönderebilirim. Soğanlar çiçek verecek
    olgunlukta , üretici beyanına göre 4- 5 yıllık olup pembe , açık kırmızı , kırmızı beyaz ve farklı tiplerdedir.
    Crinum tohumu isteyen olursa elimdeki crinumlardan edineceklerim sayısınca talep toplayabilirim. Aşağıda bulunan
    örnek resimleri inceleyiniz. Çiçekler fikir edinilmesi için olup diğer fotoğraflar gönderilecek olan bitkilerin resimleridir.

Yaygın crinum türlerinden birkaçının isimleri şöyledir :

Crinum macowanii
    Crinum ellen bosanquet
    Crinum variegated
    Crinum menehune
    crinum stars and stripes

AMARYLLIS BELLADONNA

Amaryllis Belladonna , Türk Dil Kurumunun bulduğu isme göre nergis zambağı. Pembe trompetler ve naked lady de denilmektedir.
    Hippeastrum ile karıştırılsada farklı bir tür olup Afrika kökenlidir. Kışın Kasım ayında yapraklanmaya başlar ve
    mayıs haziran ayına kadar yeşil kalır. Ağustos ayında tüm yaprakları kuru iken sadece çiçek sapını çıkararak yapraksız
    olarak çiçek açar. Beyaz , kırmızı(nadir) ve pembe renkleri vardır. Çiçeğin açmasının ardından istenirse eylül ayında soğanı topraktan çıkarılıp ekim kasım gibi yeri veya toprağı değiştirilerek ekilir.

Resimler bahçemden olup görüleceği üzere çiçekler pembe renkli ve fotoğraftaki gibi olacaktır. Soğanlar orta boy ve iri boy olarak satışa çıkacak olup ekim zamanı Ekim - Kasım ayı olduğundan bu süreye kadar sipariş toplanıp bu zamanda gönderim yapılacaktır.

SATIN ALMAYA DAİR BİLGİLER

Sipariş gönderimi , 1 haftalık siparişin toplanmasının ardından haftanın 1 günü cumartesi veya pazartesi
    olacak şekilde Ptt kargo veya Yurtiçi kargo ile yapılacaktır.

Aşağıda bilgileri bulunan hesaplara tercihen gönderimden önceki perşembe - cuma günü
    ödemenizi yapmanızın ardından gönderim yapılacaktır.

En az 10 tl lik sipariş kabul edilecek olup artı gönderi ücreti talep edilecektir. Anlaşması olanlar var ise
    verilen bilgiye göre kargo ücreti alıcıdan olarak gönderilebilir.

FİYATLAR

Amaryllis ( hippeastrum ) fide 1 adet : 2 tl. kargo 50 ad. kadar 7.5 tl

Amaryllis ( hippeastrum ) tohum 10 adet : 2 tl. posta 2 tl

Amaryllis belladonna soğan orta boy : 10 tl. ön sipariş. kargo 10 tl

Amaryllis belladonna iri boy soğan : 15 tl. ön sipariş. kargo 10 tl

Crinum iri boy çıplak köklü : 30 tl (tümü satıldı) kargo 10 tl

İlk sipariş yapan kişilere, tercihine göre aşağıdaki hediyelerden bir gönderilecektir. ( tercih bildirmeyene rastgele ) ( sınırlı. 30 40 kişi )

Bonsai(japon çam ağacı)tohumu 10 ad.

Karışık gül tohumu 10 ad.

İri papatya tohumu 10 ad.

2 renkli akşam sefası 5 ad.

Amaryllis fide 1 ad.

Amaryllis tohum 10 ad.

Kochia Scoparia kırmızı çalı 10 ad.

Banka : AKBANK
    Şube : 1124 - PENDORYA
    Hesap No : 0013810
    IBAN : TR630004601124888000013810

Posta Çeki : 11370868
    Konu nihat tarafindan (23.04.2015 Saat 17:34 ) degistirilmistir.
    Uzaylı, kekik, gülenyüz ve 1 kişi daha bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik

amaryllis hippeastrum fide ve tohum satışı

amaryllis hippeastrum fide ve tohum satışı
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140603_082328.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140622_134709.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140615_130044.jpg  
    gülenyüz, maya ve Milla bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik

crinum soğan satışı

crinum soğan satışı
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-ellen1.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-crinum-stars-stripes-ald-m.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-crinum-20macowanii06-01-08.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140621_192142.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140621_190721.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140621_190659.jpg  
    Uzaylı, kekik, gülenyüz ve 4 kişi daha bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik

amaryllis belladonna soğan satışı

amaryllis belladonna soğan satışı
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20130816_174516.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20130812_181122.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20131229_200412.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140112_132103.jpg  
    özen, Uzaylı, rise_com ve 5 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    Sayfanız ve satışınız hayırlı olsun
    Uzaylı, nihat ve gülenyüz bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Sn nihat, bu bitki japon gülüne benzer bir bitki mi acaba?
    gülenyüz bunu beğendi

Yeşil Sever
    Hayırlı olsun
    Uzaylı ve gülenyüz bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik
    ALINTI gmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Sn nihat, bu bitki japon gülüne benzer bir bitki mi acaba?
    Familyaları farklı. Japon gülü odunsu gövdeye sahip gördüğüm kadarıyla. Bu soğanlı bir bitki olup
    her sene yaprakları kurur ve yeni yapraklar çıkarır.
    Uzaylı, gülenyüz ve gmak bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik
    ALINTI özen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Hayırlı olsun
    Teşekkürler.
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    Daha iyi tanımak için 2 resim daha ekliyorum. : )

Özellikle alt resimde görüldüğü gibi yapraklar tamamen kurumuş.

İtalyanca Bella Donna (güzel kadın) demektir. Naked lady (çıplak kadın) olarakta bilinir. : )
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-amaryllis_belladonna.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-amaryllis.belladonna-flower-stems-1-.jpg  
    kekik, gülenyüz, maya ve 2 kişi daha bunu beğendi

Kayıtsız Kullanıcılar
    Ziyaretçi

amaryllis

ben fide veya soğan almak istiyorum size nasıl ulaşa bilirim??

Yer
    İstanbul Pendik
    Merhaba. Aşağıda yazılı mail adresinden ve telefon numarasından ulaşarak sipariş verebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmeliyim ki satış için ayrılmış crinum soğanlarının tümü bir kişi tarafından satın alınmıştır.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140629_215812.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140629_202606.jpg  
    Konu nihat tarafindan (23.04.2015 Saat 17:36 ) degistirilmistir.
    gülenyüz, Uzaylı, maya ve 1 kişi daha bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    ( Satın almaya dair birkaç özel mesajda yazdıklarımıda paylaşmak istiyorum. Ancak yazıştığım
    üye iznini sormadığımdan ismini saklı tutacağım. Amacım sayfayı aktif tutmaktır. Konuyla ilgili
    araştırma yapan insanları bilgilendirmek , çekmektir. Gördüğüm kadarı ile Google da crinum satış
    yazıldığında en başta bu sayfa çıkıyor. : ) )

Nickli Üyeden Alıntı

sayın nihat k crinum soğan satışı resimlerinizden 2. fotoğraftaki soğanlarınızdan elinizde varsa 2 tane alabilirmiyim hippeastum calypratum tohumunuz varsa 10 adet ondanda alabilirmiyim?

Sevgili xxxxxx yeniden görüştüğümüze sevindim. Ağaçlardan çiçeklerini takip ettim. xxx Bey aracılığı ile tebriklerimi göndermiştim. Anlayacağın üzere ben artık o siteyi kullanmıyorum.

Benimde sevdiğim türlerden birini beğenmişsin. Crinum stars and stripes. Ancak şunu belirtmeliyim ki kendime de aldığım bu çiçeklerin henüz renklerini görmedim. Üreticinin (karı koca çiftci) verdiği bilgiye göre koyu pembe , kırmız beyaz renklere sahipler. Diğeri ise neredeyse hepsinin farklı olduğunu söyledi.
    Bunlarında açma zamanı ağustos ayı. 2 aya kadar sonuç belli olacak. Renkleri belirsizde olsa almanı tavsiye ederim. Kendime 20 kadar aldım. Yanı sıra yurtdışından aldığım birçok çeşidim var. Araştırdıysan bilirsin Anatalya da bir yerli satıcısı var. Orta boylara 80 - 100 tl fiyat yazmış. Benim sattıklarım jumbo(en iri) denebilecek boyuttalar.

Hippeastrum tohumlarından ise aşağıda yazdığım tohumlar var. Calyptratum dan ise maalesef tohum alamadım. Belki seneye , kökler toprağa iyi yayılınca alırım diye umuyorum. Ancak bu çiçeklerin bazılarında böyle bir olumsuz yan var. Hibritlerde sanırım , tohum alınamama sorunu var.Birkaç yıldır baktığım katmerli nymph olanlarda da tohum görmedim.

Jade sarpent (çok sınırlı) , Red , white , minerva , pink , graffi , johnsonii

Henüz olgunlaşmayanlar = Red pearl , apple blossom , vittatum ,

Bu türlere meraklı insanlar irtibat halinde olmalıyız diye düşünüyorum. Yurtdışı satıcılarına çok para ödedim. Artık yeter diyorum.Hemen olmasa da birkaç sene içinde çoğaltacağımız farklı çeşitlerimizi , nadir türlerimizi belki payşalabiliriz. Japonya dan amaryllis aldığını belirtmişsin. Umarım özel, az bulunur türler getirtmişsindir. : ) Selamlar...

Satın alma ile ilgili kararını bildirirsen konuyu sonuca ulaştıralım .

Nickli Üyeden Alıntı

Sayın hocam ,bende crinumlardan beyaz , pembe hocam100den , kırmızı var. Sizden 6 tane almak istiyorum sizce uygunsa özelden mesajlaşalım.

Tamam. Uygundur. Hocam100 ün çiçeklerinden bende aldım. Hatta kendisi ile takas bile yaptık. Amarillis belladonna forumdaki pembe renkliler amarcrinum dur. Bu türde , amaryllis belladonna ve crinum melezlenmesi ile oluşan bir türdür. Kendisine gerçek amaryllis belladonna gönderip karşılığında beyaz crinum aldım.

6 adet almak istediğini belirtmişsin. 180 TL + 20 tl kargo bedeli talep edeceğim. Hediye olarakta sana bir amaryllis belladonna gönderirim.

Ücreti belirttiğim kanallara yatırıp (banka tercihimdir) haber verirsen 3 iş günü içinde kargoya verip bilgilendiririm.

Saygılarımla.
    Konu nihat tarafindan (23.04.2015 Saat 17:42 ) degistirilmistir.
    gülenyüz bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    nihat abicim merhaba ben çiçekleri seven meraklı birisiyim .bende de hippeastrum çiçeğinden var ama ben bunu konmşumdan aldım soğanı küçük çok istiyorum ama bulamadım seninle bu çiçek hakkında konuşmak bide satın almak istiyorum .eğer mahsuru yoksa seni ziyarete gele bilirmiyim pendiğe ?

Enes Kardeşim Gelebilirsin. Akşam 6 dan sonra veya hafta sonu gelebilirsin.
    Gelmeden bilgi ver tabi.

çok teşekkür ederim saolun. ben haber veririm bigün önceden

peki bişey daha soracağım nihat abicim. hippeastrum soğanı iri soğanlarınız ne kadar? fiyatlisteniz varsa alabilirmiyim .zahmet olucak özür dilerim

İri soğanlarım malesef bulunmuyor. Şu anda sattıklarım geçen seneki tohumlardan
    büyüttüğüm 1 yıllık fideler ve birkaç çeşit tohum.

anladım teşekkürler. şey nihat abicim gelmek çok istiyorum ancak ramazan nedeniyle hemde beykozda oturuyorum bu nedenle gelmem biraz zor olacak gibi ben en iyisi ya ramazandan sonra yada senden direk sipariş veririm .ilgilendiğinden dolayı çok teşkkürler.

Değerli kardeşim Beykoz da gitme imkanın varsa likteki fidanlığa bir sor istersen.
    Yurdum uzmanı amiralis demiş : ) Daha önce fotoğrafı da vardı. Hippeastrum fotoğrafıydı.

İSTANBUL ÖZEL İDARESİ BEYKOZ FİDANLIĞI
    gülenyüz bunu beğendi

Yeşil Sever amatör hobici - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Sn.nihat,
    Bol ve bereketli satışlar dilerim..
    nihat bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik

Yeşil Sever
    Yer
    İZMİR
    Hocam çiçeklerim geldi hediyelerinize de çok teşekkür ederim.
    Uzaylı bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik

crinum

Sn Tolgahan , mutlulukla büyütmenizi dilerim. Bendekilerden biri tomurcuk vermiş bile : )
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140622_201045.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140706_173942.jpg  
    Uzaylı, tolgahan83_1905, maya ve 1 kişi daha bunu beğendi

Aytaç
    Ziyaretçi

Amiralis tohumdan nasıl çimlenir hangi ayda ?

Selamlar, bu sene nisanda aldığım soğanlar haziranda çiçek yaptı1-2 hafta çiçekli oldular sonra tohum verdi.. Elimde 3 tane yeşil tohum var daha kurumadılar içini aaçmadım henüz, bunlardan çimlendirme yapma niyetindeyim .. Hangi ayda toprağa atayım nasıl toprak olsun bizim burası kuzey şehri hamburg az güneş alıyor . Pencere kenarında mı çimlendireyim ? ay önemli mi ? İngilliz sitesinde gördüm çimlemdirmeyi ama ayını yazmamışlar.. Teşekkürler . Aytaç , Hamburg

Yeşil Sever
    Sevgili nihat bey almanya hamburgdan yazıyorum. Bu sene aldığım iri soğanların çiçekleri açtı ve tohum 3 baş aldım. Bu tohumlar nasıl çimlendirilir? Mevsimi ayı var mı nasıl bir toprakta burası az güneş alan yer evin içinde mi yapmalıyım ? Teşekkür eder yanıtınızı beklerim .Aytaç , Hamburg
    Uzaylı bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    Merhaba sayın Aytaç , foruma hoşgeldiniz. : ) Amaryllis tohumlarını çimlendirmek kolaydır. 2 farklı yöntem deneyebilirsiniz.

Tohumun çimlenmesi ve büyümesi işlemi için 20 derece ve üstü ısı gerekir.Klasik yöntemde uzun süre(tam gün) güneş ışığı görmeyen ancak aydınlık bir yerde bulunan bir saksının içine (toprağın torf olması daha iyidir) tohumlar serpiştirilir. Üzerine yarım cm. kalınlığında
    torf eklenir. Ve sık sık sulanır. 2- 3 hafta içinde sonuç alınır. Sulama yapılırken tohumu ve toprağı yerinden oynatmayacak şekilde
    hassas davranmalıdır.( Bir pet şişenin dibine küçük delikler açılarak ilk günkü sulamalar yapılabilir) Fazla güneş var ise
    toprağın üzerine fotoğrafta görüldüğü gibi gazete serebilirsiniz.Tohumların ucu görününce kaldırırsınız. Fotoğraflar benim uygulamam ve sonucudur.

Diğer yöntemde su dolu bir kabın içine tohumlar atılır. Tohumlar zorlanmadıkça zaten batmaz ve yüzeyde kalır. 2 -3 hafta sonra
    uclar ve kökler belirmeye başlar. Kök ve yaprak 2 - 3 cm olunca toprağa alınıp bundan sonra orada büyümesi sağlanır.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20130708_184924.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20130915_150848.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140711_200308.jpg  
    Uzaylı, acemi_caylak, maya ve 1 kişi daha bunu beğendi

Yer
    İstanbul Pendik
    Ekilecek tohumlarla ilgili olarak , bitki çiçekli evrede iken yapılacak bir işlem ise çok önemlidir.
    Bitki çiçekleri çok iri olduğundan arılarla veya böceklerle tozlaşma - döllenme işleminin oluşması zordur.
    Doğal tozlaşma kısmen rüzgarla oluşabilir ancak yetersiz kalır. Bu durumda suni tozlaşma yapılmalıdır.
    Resimde bulunan anther uçlarından biri kopartılarak stigmaya sürttürülür. Anther üzerindeki tozların
    stigmaya bulaşması sağlanır. Bu şekilde suni tozlaşma yapılmış olur. Yeterli tozlaşma oluşmamış tohumlarda
    filizlenme oluşmayabilir veya oluşan filiz bir süre sonra büyümeden ölecektir.

Bu arada yeni farkına varıyorum. Gazete yoluyla küçük bir mesaj vermişim. : )
    Subliminal mesaj mı deniyordu bunlara? : )
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140506_182637.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-20140516_182611.jpg   Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-stigma-diagram.gif  
    acemi_caylak, maya ve Milla bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Hızlı yanıtınız için çok çok teşekkür ederim... Detaylı açıklamalarınız için de ...

SİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİYORUZ ;)

Pencere önündeydi içerde çiçekler .. Tozlanma yaptı mı acaba ???Soğanlar yumruğum kadar irilerdi ..

Satıcı 5-6 hafta açık kalır dedi ama 2 hafta kaldılar

Ben bu çiçekleri çok seviyorum ah bir de kokulu olsalardı ;)

Lilyumları seviyorum kokuyorlar diye ..

Tohumların birini açtım az rutubet var yada ıslaklık tam kurumamış sanki.. Biraz daha bekliyeyim mi ?

Tort toprağını nerden bulurum nasıl birşey ? Marketlerde 20 L topraklar var onlardan mı ?

Selam ve sevgilerle

Aytaç , Hamburg
    nihat, Uzaylı ve acemi_caylak bunu beğendiler

Yer
    İstanbul Pendik
    Oda içinde olması maalesef dezavantaj. Ancak soğanların iri olması iyi haber : )
    Ah o satıcılar. Benzer sözleri bende duydum ama bitki senede 2 hafta çiçek verip
    kenara çekiliyor.

Amaryllis belladonnalar kokulu diye biliyorum. Yukarıdaki belladonnalar(en baştakiler) bahçemden olmasına karşın koklamayı unutmuşum.
    Tohumlar tomurcuk başları açılıp kendileri dökülecek seviyede olgunlaştılarsa ekilmeye müsait durumdadırlar. Yinede
    bir iki gün güneş altında tutulup iyice kurumları sağlanabilir.
    Marketlerde satılan topraklar büyük ihtimal torftur. Bahçe toprağına göre hafif olmalarından anlaşılabilir.
    Uzaylı ve acemi_caylak bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Yer
    İZMİR
    Hocam paketim çok güzel geldi.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Amaryllis , Crinum , Amaryllis Belladonna  Soðan Fide ve Tohum Satýþý-012.jpg  
    nihat, Uzaylı, maya ve 1 kişi daha bunu beğendi

Cevap Ver
Sayfa 1/7 123 ... SonSon