Close

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 Sonuçtan 1 ile 25 Arası
Ağaç Şeklinde Aç63Beğeni

Konu: Denemeler...

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü

Denemeler...

10 lt. Su...

isim:  deneme2 (1).JPG
Görüntüleme: 747
Büyüklük:  92,0 KB (Kilobyte)

Bir su bardağı şeker gübresi...

isim:  IMAG0101 (Kopyala).JPG
Görüntüleme: 401
Büyüklük:  83,0 KB (Kilobyte)

Bir su bardağı Etidaot67...

Kutusunun kapağı kadar kadar yapıştırıcı ilavesi iyice çalkalanıp erildi;

10-06 2013 saat 14 gibi (özellikle sıcak ve güneşli havada) bahçedeki tüm yabancılara üzerine ilaç pompası ile atıldı...

isim:  IMAG0007 (Kopyala).JPG
Görüntüleme: 418
Büyüklük:  135,9 KB (Kilobyte)
    selis, Miss_Menas, kasap.94 ve 3 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    ee sonuç olumlumu?
    Miss_Menas bunu beğendi

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü
    Daha dün bir bugün iki..

Gözleyeceğiz...
    TezzMertek, rise_com ve Miss_Menas bunu beğendiler

Yer
    Gaziantep
    Abi gel onlara yabancı demeyelim artık. Halis mulis bahçe sahibi onlar

"Bahçenin demirbaşları" tanımı nasıl?
    ayoruk81, Balaban Abi, ümit ve 4 kişi daha bunu beğendi

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü
    Neden yabacı ot denir ben de anlamadım, asıl yerli onlar bizim ekip diktiğimiz kültür olanlar yabancı aslında...

'Yerli zararlı otlar' otlar mı demek mi lazım bilemedim...
    Balaban Abi, Miss_Menas, kasap.94 ve 1 kişi daha bunu beğendi

Fahri Üye
    Yer
    İzmir
    Hadi abi iyi haberlerini bekliyoruz.
    Miss_Menas bunu beğendi

Cezalı Üyeler
    Yer
    İZMİR - Bornova
    En iyisi siz benim yaptığımı yapın.. Kışın tek tek minik yumruları ayıklayın

Bir de; kurtulmak istediğimiz bitkilerin köküne tuzlu ayran döküyorduk.. O tarlaya kaç litre ayran gider ki?
    Halil Önen ve Miss_Menas bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü
    Tuzlu su atarım daha iyi...

Ayrancı! ile ortak çalşıyorsun galiba...
    gtatas, TezzMertek, Miss_Menas ve 1 kişi daha bunu beğendi

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü
    Sahi niye bir bardakta tuz ilave etmedim ki_ şu randof ot ilacının içinde tuz olduğu ve bitkinin dokusundan içeri işlediğini duymuştum...
    Miss_Menas ve selis bunu beğendiler

Cezalı Üyeler
    Yer
    İZMİR - Bornova
    Türkün aklı sonradan şey edermiş

Nasıl olsa bu denemeydi ve başarılı olmayacaktı.. 2. denemeye tuz eklersiniz..
    Miss_Menas, gtatas ve Halil Önen bunu beğendiler

Fahri Üye
    Yer
    İzmir
    Abi işin zor sonuçları ve iyi haberlerini bekliyoruz.

Yeşil Sever
    Arkadaşlar ben yabancı otlardan kurtuldum nasıl mı .

Bahçeyi 2. defa koşarken BARAKUDA adında ot ilacı attım sonra 3. defa koşarken bir defa daha attım 5 gün hiç bir şey ekmedim şimdi ise 2 ay oldu tek tük ot çıkıyor rahatlık varmış.
    Miss_Menas bunu beğendi

Yeşil Sever Balaban Abi - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    ANTALYA
    ALINTI Halil Önen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Neden yabacı ot denir ben de anlamadım, asıl yerli onlar bizim ekip diktiğimiz kültür olanlar yabancı aslında...

'Yerli zararlı otlar' otlar mı demek mi lazım bilemedim...
    ALINTI rise_com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Abi gel onlara yabancı demeyelim artık. Halis mulis bahçe sahibi onlar

"Bahçenin demirbaşları" tanımı nasıl?
    Epsody onları bahçenin asıl sahibi olarak lanse etmişti zaten.

Fahri Üye epsody - ait Kullanici Resmi (Avatar)

Kimyasalları ciddiye almamak.

ALINTI Athena_asena Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Bahçeyi 2. defa koşarken BARAKUDA adında ot ilacı attım sonra 3. defa koşarken bir defa daha attım 5 gün hiç bir şey ekmedim şimdi ise 2 ay oldu tek tük ot çıkıyor rahatlık varmış.
    Sayın Athena_asena; Attığınız kimyasal zehirler bilmelisinizki iki taraflı keskin bıçak gibi toprağınızda çıkan yabani otların ölümünü gerçekleştirirken aynı zamanda toraklarınzdaki mikrobiyal canlıllarıda yok etmektedir, burada bir örnekle sizin bu uygulamanızı sonuçlarını daha net anlaşılır hale getireceğim.

Yabani otları öldüren kimyasallar, aynı insanlara hastalıklarında verilen antibiyotikler gibi işlev görürler, doktor teşisinde enfekiyona sebeb olmuş mikropları öldürmeyi düşünerek hastalığın seyrini değiştirmeyi amaçlamaktadır, lakin verilen antibiyotikler sindirim sistemindeki bize faydalı olan mikro organizmaların yıkılmasıyla sindirim işleminin zaafa uğruyarak vücüdün zayıf düşmesini engellemek için, antibiyotiğin yanında belli vitaminlerinde takviyesinde bulunmaktadır.

Siz topraktaki yabani otları yok ederken içindeki mikro canlılarıda yok ettiğinizden, bitkilerinize vereceğiniz besin maddelerinin bitkiye sağlanması da zaafa uğruyacaktır, siz bu zehirli kimyasallar kullandıktan sonra toprağa vitamin yerine geçecek mikrobiyal gübreleri kullanmanız size size zehirlerden başka ek bir maliyet daha çıkaracaktır.

Kurtuldum demenin rahatlığının maliyetini hesap ederseniz bence bu rahatlık size pahalıya maal olmuş görünüyor.
    Konu epsody tarafindan (15.06.2013 Saat 09:50 ) degistirilmistir.
    mrDuran, gçakar, mavi yeşil ve 2 kişi daha bunu beğendi

Yeşil Sever
    Sayın epsody ot ilacının verdiği zararları bilirim 16 dönüm fındık bahçem vardır 10 sene önce bir kere attım ot ilacını bir daha atmadım.

Sene de 2 kere tırpan yaparım ama bu sebze bahçemde öyle bir ot çıkıyordu ki insana gına geliyordu yolmaktan o yüzden şimdi rahatım dedim .

Zararlarına gelince de bir kereyle bir şey olmaz diyelim. Toprağa Yanmış hayvan gübresi dökülmüştü ayrıca td19 toprak düzelleyice de dökülmüştü o yüzden pek zararı olmaz diye düşünüyorum.
    Miss_Menas, selis ve mrDuran bunu beğendiler

Yeşil Sever
    (Zararlarına gelince de bir kereyle bir şey olmaz diyelim.) işte en büyük hatalardan birisi. Kaliteli leonardit kullanmazsanız beş yıl, kullanırsanız üç yıl toprağınızı ancak temizlersiniz. İşte bu kadar zararı var. Yeşil dünya forumdaki arkadaşlarımız buna dikkat ederek topraklarına attıkları ürünlere dikkat etmeliler.
    Miss_Menas bunu beğendi

Sayın Athena_asena; Attığınız kimyasal zehirler bilmelisinizki iki taraflı keskin bıçak gibi toprağınızda çıkan yabani otların ölümünü gerçekleştirirken aynı zamanda toraklarınzdaki mikrobiyal canlıllarıda yok etmektedir, burada bir örnekle sizin bu uygulamanızı sonuçlarını daha net anlaşılır hale getireceğim.

Yabani otları öldüren kimyasallar, aynı insanlara hastalıklarında verilen antibiyotikler gibi işlev görürler, doktor teşisinde enfekiyona sebeb olmuş mikropları öldürmeyi düşünerek hastalığın seyrini değiştirmeyi amaçlamaktadır, lakin verilen antibiyotikler sindirim sistemindeki bize faydalı olan mikro organizmaların yıkılmasıyla sindirim işleminin zaafa uğruyarak vücüdün zayıf düşmesini engellemek için, antibiyotiğin yanında belli vitaminlerinde takviyesinde bulunmaktadır.

Siz topraktaki yabani otları yok ederken içindeki mikro canlılarıda yok ettiğinizden, bitkilerinize vereceğiniz besin maddelerinin bitkiye sağlanması da zaafa uğruyacaktır, siz bu zehirli kimyasallar kullandıktan sonra toprağa vitamin yerine geçecek mikrobiyal gübreleri kullanmanız size size zehirlerden başka ek bir maliyet daha çıkaracaktır.

Kurtuldum demenin rahatlığının maliyetini hesap ederseniz bence bu rahatlık size pahalıya maal olmuş görünüyor.

1950 de kullanılan ddt nin etkileri topraklardan silinmedlği yapılan toprak analizleri ile sabittir.
    Konu epsody tarafindan (15.06.2013 Saat 20:54 ) degistirilmistir.
    Miss_Menas, mrDuran ve gçakar bunu beğendiler

Arkadaşlar 2 ay oldu tek tük ot çıkıyor rahatlık varmış.[/COLOR]
    Topraklarda ysbani otların bittiği gün o toprsklarda canlilığın bittiğe işsaret sayılmlidır, nasılki arılların nesli tükendiğinde dünyada yaşam biticekse topraklardada otlarin bittiği gün aynı olsy yasanacaktır.
    mrDuran, miyawy, gçakar ve 1 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    isim:  SAM_0092.jpg
Görüntüleme: 525
Büyüklük:  83,2 KB (Kilobyte)

Yabancı ot adını verdiğimiz otlardan ceviz bahçem bu sene çok rahat kurtuldu. Nasılmı: Şiddetli yağan yağmurdan dolayı komşu tarlayı su bastı oradanda benim bahçeye taşan su resimde görüldüğü gibi otları kökünden temizledi.
    mrDuran ve Miss_Menas bunu beğendiler

ALINTI ykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Yabancı ot adını verdiğimiz otlardan ceviz bahçem bu sene çok rahat kurtuldu. Nasılmı: Şiddetli yağan yağmurdan dolayı komşu tarlayı su bastı oradanda benim bahçeye taşan su resimde görüldüğü gibi otları kökünden temizledi.
    Arkadaşım ottan kurtaran o sel baskını senin bahce toprağında yaptığı tahribatı sen ceviz hasadı yaptığında anlıyacaksın.
    Konu epsody tarafindan (16.06.2013 Saat 22:11 ) degistirilmistir.
    gçakar ve mrDuran bunu beğendiler

Yeşil Sever
    ALINTI Remzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    (Zararlarına gelince de bir kereyle bir şey olmaz diyelim.) işte en büyük hatalardan birisi. Kaliteli leonardit kullanmazsanız beş yıl, kullanırsanız üç yıl toprağınızı ancak temizlersiniz. İşte bu kadar zararı var. Yeşil dünya forumdaki arkadaşlarımız buna dikkat ederek topraklarına attıkları ürünlere dikkat etmeliler.
    Remzi bey illaki leonarditmi kullanacaz ben yanmış hayvan gübresi ve BİONUR TD19 toprak düzenleyici kullandım artı taze hayvan gübresinden de şerbet yapıp döküyorum yetmezmi .
    acemi_caylak bunu beğendi

Remzi bey illaki leonarditmi kullanacaz ben yanmış hayvan gübresi ve BİONUR TD19 toprak düzenleyici kullandım artı taze hayvan gübresinden de şerbet yapıp döküyorum yetmezmi .
    Sayın Athena_asena; Her ne tür gübre kullanırsanız kullanın bu gübrenin topraklarınızda yarayışlığının arttırılması için beraberinde hümik asit kullanımı gereklidir, açıklamasını yaptığınız ürünün içeriği hakkında bilgi verirseniz size yeterli fayda sağlaması yönünde açıklamalarda bulunabilirim.

Kullandığınız ahır gübrelerini uygun şartlarda kompostlaştırılmamışsa bu gübrenin size faydalarından çok zararı olacaktır, kaldıki siz topraklarınızda yabani otları öldürme adına kullandığınız kimyasalların topraklarınızdaki mikrobiyal canlılığı yok etmiş olduğunuzdan, verilen her türlü besin maddelerinin yetiştireceğiniz bitkilerinizin gerekli şekilde yararlanmasının imkanınıda azaltmış durumdasınız.
    gçakar ve mavi yeşil bunu beğendiler

Yer
    Gaziantep
    Halil abi sonuç ne oldu? İşe yaradı mı?

Yeşil Sever
    Sayın Athena_asena illaki kaliteli leonardit kullanacaksınız. Çünkü Leonarditin içinde bulunan Hümik asit ile Fülvik asit beraber toprağın içindeki bitkilerin besin elementleri çözerken attığınız kimyasalları da çözerek topraklarınızdan uzaklaştıracaktır. Leonarditin dışında kullanacağınız ürün ile süreyi uzatacaksınız. Kolay gelsin.

Fahri Üye
    Yer
    İzmir
    ALINTI ykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Ama toprağın da en verimli kısmı aktı gitti , şimdi tekrar gübreleme ister bence.

Sayfa 1/2 12 SonSon