Close

Cevap Ver
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
92 Sonuçtan 1 ile 25 Arası
Ağaç Şeklinde Aç550Beğeni

Konu: Yeşil Dünya Ağaçlandırma Çalışmaları; Kozçeşme Köyü İlköğretim Okulu - Biga Çanakkale

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü

Yeşil Dünya Ağaçlandırma Çalışmaları; Kozçeşme Köyü İlköğretim Okulu - Biga Çanakkale

OKULUMA YEŞİL FİDAN ETKİNLİĞİ DUYURUSU

Etkinlik 29.06.2013 tarihinde başlatılmıştır. 30.09.2013 tarihine kadar devam edecektir, bu tarihten sonraki bağışlar okulda eksik olan araç ve gereçlerin alımında kullanılacaktır.

- Spor malzemeleri
    - Kitap defter,
    - Masa,pencere örtüsü gibi tekstil ürünleri
    - İhtiyaçı olan öğrencilere giysiler

Etkiliğin işleyişi;
    1 ) Okuluma Yeşil Fidan Dikim Etkinliği Kozçeşme Köyü/ Biga/Çanakkale İlköğretim Okulu bahçesine ceviz fidanı dikimini kapsamaktadır
    2 ) Etkinliğe katılmak isteyen üye ve misafir ziyaretçiler bu sayfayı alıntı yaparak listeye sadece üye veya ziyaretçi ismini yazar (bağış miktarı yazılmayacak )
    3 ) Bağışta bulunacağı nakiti aşağıdaki adres veya posta çekine gönderir
    4 ) Gönderenin ismi alındı mesajı ile sitede yayınlanır
    5 ) Fidanların dikileceği bahçe Eylül 2013 sonuna kadar hazır hale gelecektir
    6 ) 120 adet ceviz fidanı satın alınacak ve etkinliğin düzenleneceği tarih, Yeşildünya.net ve okul yönetimi tarafından belirlenecektir
    7 ) Etkinliğe katılmak isteyen üye ve misafirleri okul yönetimi o gün orada misafir edecekler. Misafirler isterlerse dikim esnasında öğrencilere yardım edebilir
    8 ) Etkinliğe, Biga mülki amirleri,belde halkı ve yerel basın davet edilecektir
    9 ) Öğrencilere üzerinde kendi ismi yazılı olan fidanlar dağıtılıp hazır olan çukurlara gözetimizde dikimi yapılacak. Bundan sonra o fidan o öğrencinin ağacı olacaktır
    10 ) Bahçenin önüne büyük bir pano dikilecek üzerine katkısı olanların isimleri yazılacaktır (Yeşildünya.net)
    11) Bahçenin uygun bir yerine, fidan yerlerini gösteren ve üzerinde fidanların numaraları olan bir pano dikilecek, buradan öğrenciler ileleyen yıllardada kendi fidanını rahatça bulabilecektir
    12)Yardımlardan arta kalan nakit, okulun temel araç ve gereçlerin alımında kullanılacaktır.

Kampanyayı Yeşil Dünya adına düzenleyenler:

1- Halil Önen
    2- Yusuf Kaya

Teşekkürler...

Bağlantı Kurulacak Kişi: Hali Önen
    Adres; Atatürk Mah. Erdoğan Oytun Sk. Ayşin Ap. Kat. 1 D.4 Aliağa/İzmir
    Cep tel: 533 467 99 34

Posta çeki : Pttkart..
    Hesap No: 10551033_ Aliağa/Ptt Şubesi

Katılmak isteyenler:
    1) ykaya
    2) Halil Önen
    3) rise_com
    4) Miss_Menas
    5) Nail Çimen
    6) acemi_caylak
    .
    .

Kampanyaya katılacak arkadaşların dikkatine..

Ceviz Fidanları için nakit ödeme için yukarıda Halil Önen'e ait Ptt hesabına yatırılacak ve buradan ihtiyaçlar için çekilecektir.

Nakit ödemede sınır konmadı ve yardım açık alanda bildirilmeyecek. Ödemenin miktarı ve şekli Halil Önen ve Yusuf Kaya tarafından bilinecektir.

Gelir Gider harcamaları bu sayfada paylaşılacaktır

Fidan dikim tarihi Kasım ayında yapılacaktır.

Kampanya başlamıştır!

Teşekkürler.

Sayın Misafir Üye; Yeşil Dünya sitemize üye olmadan da yukarıdaki kampanyaya katılabilirsiniz. Yukarıdaki tel ile ulaşabilirsiniz. Ödeme ve diğer tüm bilgileriniz tarafımızca gizli tutulacaktır. Vereceğiniz telefon numarası aracılığıyla tüm harcamalar şahsınıza bildirilecektir.
    Konu ykaya tarafindan (18.08.2013 Saat 09:48 ) degistirilmistir.
    Miss_Menas, Uzaylı, Buhar ve 3 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Kozçeşme İlköğretim Okulu fidan dikimi ile ilgili 25 Temmuz 2013 tarihine kadar olan yaptığım çalışmalar.

Ceviz fidanı dikilecek olan okul bahçesini Sayın N.Çimen (kurucu üye ) ben, ve Belediye başkanı ile beraber 25 Haziran 2013 tarihinde gezerek etüd ettik ve sonuçta bahçenin önemli bölümünün ceviz yetiştirmeye uygun olduğuna karar verdik.

Belediye ile yaptığım iştişarelerde, önümüzdeki hafta souna kadar bahçenin kışın su tutmaması için kaz ayağı ile 50-60 cm derinlikte sürülecek, ardından bir hafta sonra pulluk ile tekrar sürülüp otlardan iyice temizlenmiş olacak. Ağustos ayı sonuna doğru fidan çukurları açılacak ve Eylül ayı sonunda ise çukurların toprağı yanmış hayvan gübresi karıştırılıp işaret çubukları dikilerek ve çukurlar kapatılacak.

Kasım ayının ilk hafta sonu öğrenciler ile beraber tüplü çeviz fidanları yerlerine dikilecek (fidan dikim etkinliği düzenlenecek)

Okulun ön bahçesi
    Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0082.jpg

fidan dikilecek olan Yan ve arka bahçe
    Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0081.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0083.jpg
    rise_com, adneser, gçakar ve 8 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Fidan dikilecek arazideki gezintimiz

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0107.jpg
    Ben ve belediye başkanı

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0106.jpg

N. Çimen ve belediye başkanı
    gçakar, Halil Önen, rise_com ve 2 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Yeşil Dünya Ağaçlandırma Çalışmaları; Kozçeşme Köyü İlköğretim Okulu - Biga Çanakkale

OKULUMA YEŞİL FİDAN ETKİNLİĞİ DUYURUSU

Etkinlik 29.06.2013 tarihinde başlatılmıştır. 30.09.2013 tarihine kadar devam edecektir, bu tarihten sonraki bağışlar okulda eksik olan araç ve gereçlerin alımında kullanılacaktır.

- Spor malzemeleri
    - Kitap defter,
    - Masa,pencere örtüsü gibi tekstil ürünleri
    - İhtiyaçı olan öğrencilere giysiler

Etkiliğin işleyişi;
    1 ) Okuluma Yeşil Fidan Dikim Etkinliği Kozçeşme Köyü/ Biga/Çanakkale İlköğretim Okulu bahçesine ceviz fidanı dikimini kapsamaktadır
    2 ) Etkinliğe katılmak isteyen üye ve misafir ziyaretçiler bu sayfayı alıntı yaparak listeye sadece üye veya ziyaretçi ismini yazar (bağış miktarı yazılmayacak )
    3 ) Bağışta bulunacağı nakiti aşağıdaki adres veya posta çekine gönderir
    4 ) Gönderenin ismi alındı mesajı ile sitede yayınlanır
    5 ) Fidanların dikileceği bahçe Eylül 2013 sonuna kadar hazır hale gelecektir
    6 ) 120 adet ceviz fidanı satın alınacak ve etkinliğin düzenleneceği tarih, Yeşildünya.net ve okul yönetimi tarafından belirlenecektir
    7 ) Etkinliğe katılmak isteyen üye ve misafirleri okul yönetimi o gün orada misafir edecekler. Misafirler isterlerse dikim esnasında öğrencilere yardım edebilir
    8 ) Etkinliğe, Biga mülki amirleri,belde halkı ve yerel basın davet edilecektir
    9 ) Öğrencilere üzerinde kendi ismi yazılı olan fidanlar dağıtılıp hazır olan çukurlara gözetimizde dikimi yapılacak. Bundan sonra o fidan o öğrencinin ağacı olacaktır
    10 ) Bahçenin önüne büyük bir pano dikilecek üzerine katkısı olanların isimleri yazılacaktır (Yeşildünya.net)
    11) Bahçenin uygun bir yerine, fidan yerlerini gösteren ve üzerinde fidanların numaraları olan bir pano dikilecek, buradan öğrenciler ileleyen yıllardada kendi fidanını rahatça bulabilecektir
    12)Yardımlardan arta kalan nakit, okulun temel araç ve gereçlerin alımında kullanılacaktır.

Kampanyayı Yeşil Dünya adına düzenleyenler:

1- Halil Önen
    2- Yusuf Kaya

Teşekkürler...

Bağlantı Kurulacak Kişi: Hali Önen
    Adres; Atatürk Mah. Erdoğan Oytun Sk. Ayşin Ap. Kat. 1 D.4 Aliağa/İzmir
    Cep tel: 533 467 99 34

Posta çeki : Pttkart..
    Hesap No: 10551033_ Aliağa/Ptt Şubesi

Katılmak isteyenler:
    1) ykaya
    2) Halil Önen
    3) rise_com
    4) Miss_Menas
    5) Nail Çimen
    6) acemi_caylak
    .
    .

Kampanyaya katılacak arkadaşların dikkatine..

Ceviz Fidanları için nakit ödeme için yukarıda Halil Önen'e ait Ptt hesabına yatırılacak ve buradan ihtiyaçlar için çekilecektir.

Nakit ödemede sınır konmadı ve yardım açık alanda bildirilmeyecek. Ödemenin miktarı ve şekli Halil Önen ve Yusuf Kaya tarafından bilinecektir.

Gelir Gider harcamaları bu sayfada paylaşılacaktır

Fidan dikim tarihi Kasım ayında yapılacaktır.

Kampanya başlamıştır!

Teşekkürler.

Sayın Misafir Üye; Yeşil Dünya sitemize üye olmadan da yukarıdaki kampanyaya katılabilirsiniz. Yukarıdaki tel ile ulaşabilirsiniz. Ödeme ve diğer tüm bilgileriniz tarafımızca gizli tutulacaktır. Vereceğiniz telefon numarası aracılığıyla tüm harcamalar şahsınıza bildirilecektir

Kozçeşme İlköğretim Okulu Yeşil Fidan Etkinliği parelelinde eğitimede destek olmak isteyenler. Okul kütüphanesinin eksiği olan roman , hikaye ve şiir kitapları. Öğrenciler için spor malzemeleri, kalem ve defter. Derslikler için masa örtüsü ve perde. 6-14 yaş gurubu fakir öğrenciler için giyilebilir giysileri Kozçeşme İlköğretim Okulu Kozçeşme-Biga/Çanakkale adresine kargo (PTT kargo ücreti en uygunu) ile yeşildünya.net adına gönderebilirler.

Katılanlar:

1 ) ykaya
    Cinsi: muhtelif giysiler, adedi: 6 koli, teslim şekli: elden
    Konu ykaya tarafindan (18.08.2013 Saat 09:46 ) degistirilmistir.
    rise_com, Halil Önen, Miss_Menas ve 2 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Atakent

Katılmak isteyenler:
    1) ykaya
    2) Halil Önen
    3) rise_com
    4) Miss_Menas
    5) Nail Çimen
    6) acemi_caylak
    7) gçakar
    Miss_Menas ve beyza27 bunu beğendiler

Kurucu Üye
    Yer
    İzmir

Katılmak isteyenler:
    1) ykaya
    2) Halil Önen
    3) rise_com
    4) Miss_Menas
    5) Nail Çimen
    6) acemi_caylak
    7) gçakar
    8) TezzMertek
    Miss_Menas, Uzaylı ve beyza27 bunu beğendiler

Kurucu Üye
    Yer
    İzmir
    Facebook ta gördüm;

Ezer Fidancilik

YOĞUN KIŞ ŞARTLARINDAN DOLAYI FİDAN DİKİMİ YAPAMAYAN ARKADAŞLARA DUYURU!...

ELİMİZDE 100.000 ADET AŞILI TÜPLÜ CEVİZ FİDANI MEVCUTTUR. FİDANLARIMIZ TARIM BAKANLIĞINDAN SERTİFİKALI, DESTEKLEMEYE TABİDİR. YILIN 12 AYI DİKİM YAPILABİLİR. İLGİLENENLERE DUYRULUR. İRTİBAT: Erbil EZER: 0 535 932 76 71

Paylaş · 13 Temmuz, 00:55

rise_com, Uzaylı ve Miss_Menas bunu beğendiler

Kurucu Üye rise_com - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Gaziantep
    Fidanları bildiğim kadarı ile Nail abiden temin edeceğiz. Değil mi?

Nail abinin fidanları yetmiyecek mi yoksa?
    Miss_Menas bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    ALINTI TezzMertek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Facebook ta gördüm;

YOĞUN KIŞ ŞARTLARINDAN DOLAYI FİDAN DİKİMİ YAPAMAYAN ARKADAŞLARA DUYURU!...

ELİMİZDE 100.000 ADET AŞILI TÜPLÜ CEVİZ FİDANI MEVCUTTUR. FİDANLARIMIZ TARIM BAKANLIĞINDAN SERTİFİKALI, DESTEKLEMEYE TABİDİR. YILIN 12 AYI DİKİM YAPILABİLİR. İLGİLENENLERE DUYRULUR.

[/COLOR]
    Büyük fidancılar genelde aşı kalemlerini başkalarından temin etmekteler dolayısıyla aldıkları kalemler ismine doğru cins çıkmayabiliyor. 2012 yılında kendi ceviz bahçeme aldığım fidanları köye yakın bir yerdeki fidancıdan almıştım, fidanların gelişimi gayet iyi ve memnunum. Kendisinin yabancı cinslerden her biri için damızlık ceviz bahçesi var ve ihtiyacı olan aşı kalemlerini yalnızca kendi damızlıklarından temin ediyor dolayısıyla fidanları buradan satın almayı tercih ediyorum.

N.Çimen'in elindeki dikime hazır olan fidanları birisine söz vermiş diğerlerin büyüklüğü dikim içln henüz hazır değil, kasıma ayına kadar hazır olur ve veya söz verdiği kişi fidanları almazsa kendisinden temin edebilirim.
    TezzMertek, rise_com, Halil Önen ve 1 kişi daha bunu beğendi

Yer
    Gaziantep
    Aklıma bir soru takıldı.

Okulu ağaçlandırma bizim amacımız. Adına doğru tür olmasa sorun olurmu ki? Yani okul bu ağaçlardan ticari gelir bekleyecek mi? Eğer bekleyecekse, ağaçlara bakım gerekir ki gelir versin. Bakımı kim sağlayacak? Gelir beklentisi yoksa, adına doğru olmasa ne sorun olabilir?

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    ALINTI rise_com Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Aklıma bir soru takıldı.

Okulu ağaçlandırma bizim amacımız. Adına doğru tür olmasa sorun olurmu ki? Yani okul bu ağaçlardan ticari gelir bekleyecek mi? Eğer bekleyecekse, ağaçlara bakım gerekir ki gelir versin. Bakımı kim sağlayacak? Gelir beklentisi yoksa, adına doğru olmasa ne sorun olabilir?

Genç arkadaşım rise-com,

etkinliğin amacını sıralayayım:

- Gençlere doğa, çevre ve ağaç sevgisi aşılamak.
    - Gençleri yararlı projelere ortak ederek onların ufkunu genişletmek.
    - Atıl durumda olan araziyi değerlendirmek.
    - Yörenin ekolojik yapısına uygun ağaç cinsi seçerek ( bilhassa ceviz ağacı uygun) ayrıca uzun ömürlü olduğu ve bugünün gençleri yarınlarda kendi elleri ile diktiği ağacı hala yaşıyor olduğunu görmesini sağlamak için cevizde karar kıldık.
    - İleride meyvesinden faydalanarak ortak paylaşıma davet etmek. (meyvesi gelecek nesil öğrencilere paylaştırmak)
    - Okulda meyve yetiştiriciliği konusunda ilave bir ders olarak işlenmesine vesile olmak.
    - Yeşildünya.net'in yeşile olan ilgisinin olduğunu göstermek.

Gelelim sorunuzun cevabına.
    Bahçe bakımını okul yönetimi ve belediye üstlenecek, Adına doğru cins çıkmaması ilerde döllemede problem yaratır verim alınamaz. Ticari bir amaç yok meyvesi okul öğrencilere dağıtılarak değerlendirilecek.
    rise_com, Halil Önen, gtatas ve 1 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Hasan Fehmi'nin (Kastamonu Meb'usu) 1932 yılında yazdığı Kutsal Ceviz Ağacı kitabını okuyunca, bizimde fidan dikim etkinliği ile gençlere ağaç sevdirme girişimiz çok isabetli olmuş.

http://www.sesioz.net/eski/ayancik/cevizagaci.pdf
    Halil Önen, Miss_Menas ve kekik bunu beğendiler

Yer
    Gaziantep
    Çok güzel paylaşım. Teşekkürler
    Miss_Menas bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Resimde sağ kenardaki üçgen şeklinde etrafı çevrili alan okul binası ve bahçesi. Ağaçlandırılacak alan, okul binasının sol ve arka kısmıdır.

Uydu görüntüsü
    rise_com, gtatas, Miss_Menas ve 1 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Kozçeşme köyü-Biga/Çanakkale

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-koz-e-meuydu_edited_edited.jpg
    rise_com, Halil Önen ve gçakar bunu beğendiler

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Fidan dikim etkinliğin ön hazırlıkları kapsamında 25 Ağustos itibari ile arazinin hazırlanmasına aşağıdaki şekilde başlandı

Ceviz dikilecek olan arazi önce pulluk ile derin sürüldü.

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0241.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0245.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0243.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0244.jpg
    acemi_caylak, gçakar, gtatas ve 1 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Bir hafta sonra tırmık ile yüzey tesviyesi yapıldı

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0258.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0259.jpg
    acemi_caylak, gçakar, Halil Önen ve 2 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Fidan dikilecek yerler belirlendi, aralıkları 6x8 m olacak şekilde fidan çukurları 80 X 100 cm ölçülerinde açıldı ( toplam 70 adet)

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0266.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0268.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0267.jpg
    acemi_caylak, gçakar, gtatas ve 2 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Fidanların ön siparişi verildi ( Yılmaz Fidancılık Danışment/ Biga )

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0246.jpg

Yeþil Dünya Aðaçlandýrma Çalýþmalarý; Kozçeþme Köyü Ýlköðretim Okulu - Biga Çanakkale-sam_0247.jpg
    rise_com, acemi_caylak, gçakar ve 4 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale
    Fidan dikim etkinliğinin 4 Kasım 2013 pazartesi günü yapılması planlandı, bu konuda yorumlarınızı yazabilirsiniz.
    rise_com, gçakar, Halil Önen ve 1 kişi daha bunu beğendi

Yer
    Gaziantep
    Abi maşallah sen bitirmişsin herşeyi, eline sağlık

Gelenlere sadece fidanı yerine bırakmak ve büyümelerini beklemek kalmış.
    gçakar, gtatas ve Miss_Menas bunu beğendiler

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Biga/Çanakkale

Okulumuz taşımalı eğitim vermektedir. 2013-2014 öğretim yılında öğrenci sayısı ve geldiği köylerin isimleri;

Kozçeşme : 62
    Dumanlı : 24
    Selvi : 21
    Gündoğdu : 26
    Karaağaç : 16
    Beyçayırı : 7
    Hisarlı : 12
    Kazmalı : 6
    Araba konağı : 3
    Çömlekçi : 2

Toplam : 185

Md + öğretmen : 16
    Konu ykaya tarafindan (17.09.2013 Saat 07:55 ) degistirilmistir.
    gçakar, Halil Önen, gtatas ve 2 kişi daha bunu beğendi

Kurucu Üye
    Yer
    İstanbul/Atakent
    ALINTI ykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Demek bu bıcırıklar Ceviz ağacı dikecek . Dilerim hem kendileri, hem fidanları her rüzgarda eğilmeden, toprağa sağlam basarak, güzel günlerde büyürler .
    rise_com, acemi_caylak, Halil Önen ve 3 kişi daha bunu beğendi

Yeşil Sever
    Yer
    İzmir/Belen Köyü
    ALINTI ykaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Fidan dikim etkinliğinin 4 Kasım 2013 pazartesi günü yapılması planlandı, bu konuda yorumlarınızı yazabilirsiniz.
    Katılanlar...

Halil Önen...(bana uyar...
    rise_com ve Miss_Menas bunu beğendiler

Yeşil Sever
    [QUOTE=ykaya;12958]Fidan dikim etkinliğin ön hazırlıkları kapsamında 25 Ağustos itibari ile arazinin hazırlanmasına aşağıdaki şekilde başlandı

Ceviz dikilecek olan arazi önce pulluk ile derin sürüldü.

Sanırım eldeki imkanları kullandınız! Bildiğim ve uygulanan en az 70 cm derin devrelemek fide dikmek için. Bu derinlikte devrelemeyi Türkiye'de raslamadım. Yeşil için emek sarf edene minnatarım. Kolay gelsin...
    Halil Önen ve Miss_Menas bunu beğendiler

Cevap Ver
Sayfa 1/4 123 ... SonSon