Close

Cevap Ver
15 Sonuçtan 1 ile 15 Arası
Ağaç Şeklinde Aç27Beğeni
  • 2 Post By doğalhayat
  • 3 Post By Yakup
  • 2 Post By doğalhayat
  • 2 Post By Yakup
  • 2 Post By doğalhayat
  • 2 Post By Yakup
  • 2 Post By doğalhayat
  • 2 Post By doğalhayat
  • 1 Post By Yakup
  • 2 Post By tarimsalpazar
  • 1 Post By doğalhayat
  • 3 Post By Yakup
  • 1 Post By doğalhayat
  • 2 Post By Yakup

Konu: Tarımsal Pazar

Yeşil Sever doğalhayat - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Amasya

Tarımsal Pazar

Merhaba!
    Tarım ile ilgili bütün ihtiyaçlarınızı alet, tohum, arıcılık gibi birçok konuda derdinize deva olacak bir site üstelik satışta yapabiliyorsunuz ücretsiz dükkan açarak ve satışlarınızdan alınan çok küçük komisyon karşılığında ürünlerinizi hedef kitlenize kolaylıkla ulaştırabilirsiniz.

tarimsalpazar.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
    Sorularınızı çekinmeden konu altında sorabilirsiniz.
    Teşekkürler
    Mehmet ŞAHİN ve tarimsalpazar bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    Sn. doğalhayat,
    Size samimiyetle hayırlı işler diliyorum.

Ancak, ayağı çamura batmadan, elini arı sokmadan, köye gidip gelmeden, lastiği patlatmadan...
    doğalhayat olamayacağını düşünüyorum.

Tanıtımınızı yaptığınız site gibi siteler çok moda. Bu sitelerde satılan ürünler de çok moda. Moda'ya ilgim olsaydı, arkdaşlarım bana "eski kafalı", "sen ne biçim bir insansın?" demezlerdi herhalde.

Demem o, ki en azından kendi adıma, insanların/toplumun sorunlarını çözen bir yaklaşıma daha çok ihtiyacım(ız) var. Örneğin, kendi ürettiği ürünleri satan birisinin sitesine veya üreticinin veya doğal olmayan hayatın kök nedenlerini irdeleyen bir siteye.

Daha ideolojik bir tabirle, parayı kapitalizmin tavsiye ettiği ve modalaştırdığı metodları kullanmadan kazanan bir siteye.

Arıcılara, 3-4 çeşit (muhtemelen sertifikasız) ana arı satan, her birinin açıklamasına övgü dolu cümleler yazan bir siteye değil. Sorarlar adama, hangisini kulandınız? diye. En azından ben sormalıyım.

Yer
    Amasya
    Merhaba Yakup Bey
    Yorumunuza katılıyorum site benim değil bir arkadaşın çok beğendiğim için burada paylaşmak istedim site sahibi tarafından denetleniyor sahte ilanlar ve açıklamada belirtilenlerin dışında satış yapan kişiler sistemden uzaklaştırıyor. Diğer bir sitede sertifikalı doğal ürünler tanıtılmaktadır. Her türlü fikir alışverişine açığız. Saygılarımla
    tarimsalpazar ve Mehmet ŞAHİN bunu beğendiler

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    ALINTI doğalhayat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Merhaba Yakup Bey
    Yorumunuza katılıyorum site benim değil bir arkadaşın çok beğendiğim için burada paylaşmak istedim site sahibi tarafından denetleniyor sahte ilanlar ve açıklamada belirtilenlerin dışında satış yapan kişiler sistemden uzaklaştırıyor. Diğer bir sitede sertifikalı doğal ürünler tanıtılmaktadır. Her türlü fikir alışverişine açığız. Saygılarımla
    Sn. doğalhayat,
    Nazik cevabınız ve hoşgörülü yaklaşımınız için teşekkür ederim.

Takdir edersiniz, ki "doğalhayat" rumuzunuzun yaptığı çağrışım veya akılda oluşturacağı iddialı imge, ticari bir faaliyet ile birlikte karşımıza çıkınca, şüpheleniyoruz. Bu, imgelerle pazarlama işi, gerek ticari gerek ideolojik alanlarda bir pazarlama-kandırma taktiğidir çünkü.

Site sahibine olan güveninize saygı duyuyorum elbette. İnşaallah gerek müstahsiller gerekse müşterileri için faydalı olur. Ancak, tarımsal bilgimiz arttıkça öğrendiklerimiz de bize bir çok açık noktayı fısıldıyor (Site sahibinin tarımsal bilgi seviyesi ya da bunu yaptığı denetimlerde kullanması hususu dahil).

Açıkçası siteyi incelediğimde yeterli özen gösterilmeden ve bilgi eksikliği ile hazırlandığını görüyorum.

Saygılarımla

Not: Sehven misafir olarak gönderdiğim diğer -aynı- mesajımın yayınlanmamasını rica ediyorum.

Yer
    Amasya
    Sn. Yakup Bey
    Site açılalı yaklaşık 2 hafta olmuştur eksiklikler tamamlanmaya çalışılıyor site sahibi benim gördüğüm kadarıyla çok ilgili ve bir o kadarda bilgili birisi eksiklikler yeni açıldığından kaynaklanıyor. ne gibi eksiklikler olduğunu yazarsanız net bir cevab verebiliriz.
    ilginiz için teşekkürler

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    Sn. doğalhayat,
    Site, gayet açık bir şekilde, sadece satışa odaklı.

Böyle bir site ile rumuzunuz yan yana gelince, ben sitedeki ürünlerin detayını sorguluyorum. Bana sıkıntı oluşturan nokta bu. Yoksa, bu site para kazanamaz demiyorum.

Ancak, ürünler hakkında kısmen bilgi verildiği ve verilen bilgilerin de kopyala-yapıştır mantığıyla yazıldığı (sanırım üreticinin verdiği bilgiler aynen yazılmış) bir site.

Dolayısıyla, en azından benim doğallaşmaya çalışan hayatıma hitap edemiyor.

Ayrıca, bana göre bilgi eksikliği site yeni açıldığından değil, ya alel acele (özensiz) açıldığından, ya da bilgisizlikten kaynaklanmaktadır.

Elbette, zamanla işleri yoluna koyma yaklaşımı da yanlış değil. Ancak, benim gibi düşünenlerin ilgisini çekmeyecektir.

Saygılarımla

Yer
    Amasya
    Sn. Yakup Bey
    Bu site bir firmaya ait olup benimde kendisiyle yeni tanıştığım bir arkadaşındır benimle sitenin arkadaşlıktan başka hiç bir ilgisi yoktur bir çok modül yazılımı devam etmektedir en kısa sürede sitedeki eksiklikler giderilecektir sitedeki amaç çiftcilerimizin yetiştirdiği doğal ürünleri bu site üzerinde satmaları hedeflenmiştir bazı ürünlerin sertifikasız olmaları direk çiftcilerimizin kendi doğal ortamlarda yetiştirdikleri ürünleri satmalarından dolayı sertifikasızdır.

Yer
    Amasya
    Mobil ödeme, taksit imkanları ve kredi kartı modülleri yazılmaktadır bu şekilde sistem tamamen kullanııcı dostu hale getirilecektir arayüz geliştirilmektedirl.Farklı bir çok modülde yolda site tam anlamıyla kullanıcı dostu olması için arkadaşlar çalışıyor.

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    Sn. doğalhayat,
    İlk mesajınızda "derdinize deva olacak bir site" tabirini kullandınız. Bunun üzerinde biraz düşünmek gerek öyle değil mi?

Sn. Yakup Bey
    Bu site bir firmaya ait olup benimde kendisiyle yeni tanıştığım bir arkadaşındır benimle sitenin arkadaşlıktan başka hiç bir ilgisi yoktur bir çok modül yazılımı devam etmektedir en kısa sürede sitedeki eksiklikler giderilecektir.
    Bunlara hiç bir itirazım ve eleştirim olamaz. İnşaallah hayırlara vesile olur.

...sitedeki amaç çiftcilerimizin yetiştirdiği doğal ürünleri bu site üzerinde satmaları...
    İş burada biraz karmaşıklaşıyor. Doğal ürün ne demektir. Arı keki doğal ürün müdür? İçerisine konulan proteinler nasıl elde edilmiştir?
    Yoksa site, sadece Üreticiden-Tüketiciye doğrudan satış sitesi midir?

...bazı ürünlerin sertifikasız olmaları direk çiftcilerimizin kendi doğal ortamlarda yetiştirdikleri ürünleri satmalarından dolayı sertifikasızdır.
    Bazı ürünlerin sertifikasız olmasını bırakın, bir çok ürünün sertifikasız olmasında hiç bir problem yok. Tabii eğer sebze, meyve, reçel vb ürünlerden bahsediyorsak (Ki onlar da, Bakanlıkça sondaj usulü denetlenmeli ve olumsuzluk tespiti durumunda ağır müeyyideler uygulanmalı). Ancak satılan ana arı ise işin rengi değişiyor. Arı keki ise de bu böyle. Şu mesajımdan anlayabileceğiniz üzere, gıda güvenliği, gen güvenliği, insan sağlığı meseleleri çok önemli.

Maalesef, Devletin teknik denetim mekanizmaları yeterli seviyede çalışmıyor. Ehliyetsizlik, almış başını yürümüş. Hal böyle olunca, biz de elimizdeki ürünleri satabilmek için onları daha iyi/yeterli göstermeye çalışıyoruz. Toplum olarak böyleyiz. Kimse yoğurdum ekşi demiyor anlayacağınız. Yoğurdun ekşi olup olmadığından anlayan da pek yok.

Bakın gelişmiş ülkeler ne yapıyor? Ürün satışı serbest ve kolay. İstediğiniz kanaldan. Ancak, üzerine üreticinin kodu yazılacak ve Devlet denetleyecek. Tahlile gönderilen üründe, mevzuata aykırı bir husus tespit ederse o zaman ağır ceza. Ülkemizde ise, eğer müşteri (vatandaş) şikayet ederse denetleniyor. Satış da serbest değil, Hal'e veya toptancıya. Bunlar, parayı üreticinin değil aracıların kaanması için yapılmış düzenlemeler.

Bu tartışmayı uzattım biraz. Bunu şahsınıza karşı yapmadım. Sizi veya başkasını incitmeyi de istemiyorum. Ancak, bugün doğru olduğuna inandığınız bazı şeylerin yarın o kadar da doğru olmadığına inanabilirsiniz.

Saygılarımla
    Mehmet ŞAHİN bunu beğendi

Yeşil Sever
    MERHABA ARKADAŞLAR;
    ismim hasan ziraat teknikeriyim Tarımsal ekipmanlar, gübre, haşere ilaçları, ve özel ürünler ve TÜRKİYENİN İLK ONLİNE TARIMSAL AVM'SİNDE SİZDE MAĞAZANIZI AÇIN VE HEMEN SATIŞLARINIZA BAŞLAYIN... sitelerinin sahibiyim
    e-tarim.com.tr de yaklasık 2000 adet tarımsal urun ve ekıpmanlarla hızmet vermekteyız.
    TARIMSALPAZAR sitemizdeki amac butun uretıcı ve satıcıların urunlerını cok rahatlıkla pazarlayabılecegı ve odemelerını duzenlı alabılecegı bırplatform hazırlamak.
    Sitemiz 1 sene üzerinde çalışılmış ve butun detayları dusunulerek hazırlanmış olup şuan için yenı tasarım giydirilmesi görsellıgının ve ozellıklerının kullanıcıya en analsılır şekilde sunulması için tasarlanmakta olup şuandada sanal posların aktıflesmesı her satıcı ıcın odemelerını otomatık olarak alabılecegı yazılımlar gelısıtırlmektedır.Ayrıca sitede çevrımıcı destek modulu bulunup saat 09:00 ile 00:00 saatlerı arasında ziraat vb.konularda egıtım gormus tecrube sahıbı personellerle bılgı alısverısı saglanmaktadır.
    Bu sıte tarımsektorunde genele hıtap eden ve her uretıcı veya satıcının urununu pazarlama konusunda daha kolay ve cozumcu bır platformun eksıklıgı saptanarak kurulmuştur.
    çünkü diğer sitemiz olan Tarımsal ekipmanlar, gübre, haşere ilaçları, ve özel ürünler adresınde kendı tedarıkcılerımızın urunlerını pazarladıgımız gıbı cevrım ıcı destek modulunden cok sayıda uretıcımız bızlere elınde bulundurdugu veya urettıgı urunlerı pazarlamada sıkıntı yasadıgını bıldırmıstır.
    ayrıca gelısen tarım sektorunde ve degısen uretım metodlarında artık cıftcılerımız gelişerek istedıgı ve ıhtıyacı oldugu urunlerı daha kolay ve daha uygun sekılde bulma gayretınde olduklarıda gözlemlerımız arasında.
    bır ornek verecek olursak arıcılık urunlerı veya arıcılık malzemelerı heryerde veya her ısletmede bulunmamaktadır ve aylık ortalama olarak 3600 tane uretıcımız ınternet ortamında bu urunlerı aramaktadır.
    bır dıger ornegımızde ıse bır cıftcı arkadasımızın elınde bulunan 1 tona yakın yonca ve fiü tohumlarını nerelere satabılecegı konusunda bızden destekıstemesı olmustur.bu tarz orneklerımız cok fazla
    bızde bunun bı eksıklık oldugunu dusunerek bır platform kurduk ve zamanla daha guzel daha ıyı organızsayonların olacagı ınanacındayız.
    doğalhayat ve Mehmet ŞAHİN bunu beğendiler

Yer
    Amasya
    ALINTI tarimsalpazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    MERHABA ARKADAŞLAR;
    ismim hasan ziraat teknikeriyim Tarımsal ekipmanlar, gübre, haşere ilaçları, ve özel ürünler ve TÜRKİYENİN İLK ONLİNE TARIMSAL AVM'SİNDE SİZDE MAĞAZANIZI AÇIN VE HEMEN SATIŞLARINIZA BAŞLAYIN... sitelerinin sahibiyim
    e-tarim.com.tr de yaklasık 2000 adet tarımsal urun ve ekıpmanlarla hızmet vermekteyız.
    TARIMSALPAZAR sitemizdeki amac butun uretıcı ve satıcıların urunlerını cok rahatlıkla pazarlayabılecegı ve odemelerını duzenlı alabılecegı bırplatform hazırlamak.
    Sitemiz 1 sene üzerinde çalışılmış ve butun detayları dusunulerek hazırlanmış olup şuan için yenı tasarım giydirilmesi görsellıgının ve ozellıklerının kullanıcıya en analsılır şekilde sunulması için tasarlanmakta olup şuandada sanal posların aktıflesmesı her satıcı ıcın odemelerını otomatık olarak alabılecegı yazılımlar gelısıtırlmektedır.Ayrıca sitede çevrımıcı destek modulu bulunup saat 09:00 ile 00:00 saatlerı arasında ziraat vb.konularda egıtım gormus tecrube sahıbı personellerle bılgı alısverısı saglanmaktadır.
    Bu sıte tarımsektorunde genele hıtap eden ve her uretıcı veya satıcının urununu pazarlama konusunda daha kolay ve cozumcu bır platformun eksıklıgı saptanarak kurulmuştur.
    çünkü diğer sitemiz olan Tarımsal ekipmanlar, gübre, haşere ilaçları, ve özel ürünler adresınde kendı tedarıkcılerımızın urunlerını pazarladıgımız gıbı cevrım ıcı destek modulunden cok sayıda uretıcımız bızlere elınde bulundurdugu veya urettıgı urunlerı pazarlamada sıkıntı yasadıgını bıldırmıstır.
    ayrıca gelısen tarım sektorunde ve degısen uretım metodlarında artık cıftcılerımız gelişerek istedıgı ve ıhtıyacı oldugu urunlerı daha kolay ve daha uygun sekılde bulma gayretınde olduklarıda gözlemlerımız arasında.
    bır ornek verecek olursak arıcılık urunlerı veya arıcılık malzemelerı heryerde veya her ısletmede bulunmamaktadır ve aylık ortalama olarak 3600 tane uretıcımız ınternet ortamında bu urunlerı aramaktadır.
    bır dıger ornegımızde ıse bır cıftcı arkadasımızın elınde bulunan 1 tona yakın yonca ve fiü tohumlarını nerelere satabılecegı konusunda bızden destekıstemesı olmustur.bu tarz orneklerımız cok fazla
    bızde bunun bı eksıklık oldugunu dusunerek bır platform kurduk ve zamanla daha guzel daha ıyı organızsayonların olacagı ınanacındayız.
    Hasan Bey net bir şekilde açıklamada bulunmuşlardır.Sorusu olan arkadaşlar sorularını çekinmeden sorabilirler.
    Saygılarımla

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    Sn. Tarimsalpazar,

Hoş geldiniz. Sitenizin bereketli olmasını dilerim. Önceki mesajlarımda belirttiğim hususlara ekleyecek bir sorum veya eleştirim bulunmamaktadır.

Saygılarımla

Yeşil Sever Mehmet ŞAHİN - ait Kullanici Resmi (Avatar)
    Yer
    Muğla
    Sayın Yakup;
    Doğalhayat'la yaptığınız yazışmaları tekrar tekrar okudum. Anlamaya gayret ettim, böylelikle bilgilendim. Tarimsalpazar'ın sitemizde yer almasını eksikliklerini, sitemizin ruhuna uygun bir şekilde girderebilmesi dileğimle destekliyorum. Yakup Bey sizi de; çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini fazlasıyla ilgilendiren bu kutlu yolda verdiğiniz mücadeleyi sonuna kadar destekliyorum. Yalnız değilsiniz bu yolda. Her zaman bütün forum üyelerimizle birlikte, arkanızdayız evvel Allah.

Yer
    Amasya
    ALINTI Mehmet ŞAHİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Sayın Yakup;
    Doğalhayat'la yaptığınız yazışmaları tekrar tekrar okudum. Anlamaya gayret ettim, böylelikle bilgilendim. Tarimsalpazar'ın sitemizde yer almasını eksikliklerini, sitemizin ruhuna uygun bir şekilde girderebilmesi dileğimle destekliyorum.....
    Değerli yorumunuz için teşekkürler.

Yeşil Sever
    Yer
    Balıkesir Bandırma
    ALINTI Mehmet ŞAHİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Sayın Yakup;
    Doğalhayat'la yaptığınız yazışmaları tekrar tekrar okudum. Anlamaya gayret ettim, böylelikle bilgilendim. Tarimsalpazar'ın sitemizde yer almasını eksikliklerini, sitemizin ruhuna uygun bir şekilde girderebilmesi dileğimle destekliyorum. Yakup Bey sizi de; çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini fazlasıyla ilgilendiren bu kutlu yolda verdiğiniz mücadeleyi sonuna kadar destekliyorum. Yalnız değilsiniz bu yolda. Her zaman bütün forum üyelerimizle birlikte, arkanızdayız evvel Allah.
    Sn. Mehmet ŞAHİN ve tüm Arkadaşlar,

Şartlar dahilinde (zaman ve zemini de dikkate alarak), bildiklerimizi bir birimizle paylaşmamızda fayda var. Hem bu dünyada, hem ötekinde.
    Bu, düşünsel (akli/zihinsel) anlamda kendi bağışıklık sistemimizi kurmamıza vesile olacaktır. Böylece karar alma ve yönetim başarımındaki sıkıntılarımız azalacaktır.

Saygılarımla
    dalya35 ve Mehmet ŞAHİN bunu beğendiler

Bu Konudaki Etiketler